Доступність посилання

ТОП новини

Ахметов продовжує скуповувати енергетичні компанії


Опозиція говорить про монополізацію та попереджає про підвищення цін на електроенергію
Київ – Приватний енергохолдинг ДТЕК, який пов’язують із Рінатом Ахметовим, придбав чверть акцій «Дніпроенерго» та 40% акцій «Донецькобленерго». Таким чином найбагатший українець і представник Партії регіонів продовжує зосереджувати енергетичні компанії України в своїх руках. Наприкінці минулого року ДТЕК виграв два перші конкурси з продажу акцій «Київенерго» і «Західенерго». Опозиційні депутати говорять про монополізацію та попереджають про підвищення цін на електроенергію. Натомість представники влади наголошують на прозорих і чесних торгах.

ДТЕК Holdings Ltd Ріната Ахметова придбав 40,061% державного пакету акцій ПАТ «Донецькобленерго» за ціною 467 мільйонів 600 тисяч гривень. На приватизаційному конкурсі Фонду державного майна України учасників було двоє.

Початкова вартість становила 449,5 мільйонів гривень. Проте ДТЕК Ріната Ахметова запропонував більше, ніж ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», що входить до групи «Енергетичний стандарт» бізнесмена Костянтина Григоришина.

ДТЕК Holdings Ltd також придбав 25% акцій ПАТ «Дніпроенерго» і був єдиним учасником торгів. Початкова вартість становила 1мільярд 174 мільйони гривень. Проте компанія запропонувала на 100 тисяч гривень більше.

Бондар: будується окрема держава, яка буде управляти усім в цій країні

Колишній голова Фонду держмайна, депутат від НУНС Олександр Бондар нагадує, що ДТЕК уже володіє 30,06% «Донецькобленерго», 47,55% «Дніпроенерго», 25,06% «Західенерго» і 71,82% «Київенерго».

«Вони концентрують і повністю скуповують всю генерацію, всю енергетику. Абсолютно абсурдна ситуація з точки зору ринкової економіки, здорового глузду і монополізації. Я взагалі не розумію, що робить чинна влада», – каже депутат.

«Така кількість майна, яка зараз сконцентрована у цій компанії, в жодній країні світу не може бути. Це вже не монополізм, це вже будується окрема держава, яка буде управляти усім в цій країні. Крім цього, там вся металургія, вся вугільна галузь в одних руках», – заявив Олександр Бондар.

Семенюк: відбулася приватизація касового апарату і рубильника

Колишня керівник Фонду держмайна Валентина Семенюк-Самсоненко впевнена, що концентрація енергетичних компаній може призвести до подорожчання ціни на електроенергію.

«Доки люди будуть голосувати за гречку, за гроші й будуть приводити людей великого капіталу, – будуть ними ж розраховуватися. Тому що фактично відбулася приватизація не обленерго, а фактично відбулася приватизація касового апарату і рубильника», – заявила вона.

«І монополія ціни створюється через її народження. Тому певні люди за це будуть платити. Сама ціна на електроенергію буде компенсована ціною кожної людини», – очікує Валентина Семенюк-Самсоненко.

Чечетов: лише потужні корпорації виведуть Україну в економічні лідери

Натомість колишній голова Фонду держмайна та депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов наголошує на максимально чесних і прозорих, за його словами, торгах, до яких могли долучитися і закордонні, і українські інвестори. Також він додає, що приватизація українських енергетичних компаній дозволить залучити в сектор багатомільярдні приватні інвестиції.

«Єдиний вердикт, хто може сказати, що це порушення і призвело до монополії, – це Антимонопольний комітет. Я поки що не чув таких заяв від Антимонопольного комітету, що такий продаж, така купівля таким інвестором призводить до монополізації ринку», – каже він.

«З іншого боку, я вважаю, що ніколи ЛТД, я, жінка і собака Україну не виведуть у економічні лідери, а лише потужні великі корпорації», – наголосив Михайло Чечетов.

Тим часом Кабінет Міністрів продовжив терміни продажу енергетичних компаній до кінця 2012 року. Фонд державного майна України проводить підготовку до продажу пакети акцій 13 енергогенерувальних і енергопостачальних підприємств.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG