Доступність посилання

ТОП новини

Колишній футболіст «балотується» на президента Франції


Ерік Кантона провів понад 400 матчів під час своєї кар’єри футболіста
Легенда англійського «Манчестер Юнайтед» і збірної Франції Ерік Кантона виступив у вівторок із фіктивною заявкою на участь у виборах президента Франції, які пройдуть цього року, щоб привернути увагу до долі нужденних і безпритульних, повідомили французькі видання.

Колишній нападник «Манчестер Юнайтед» розіслав листа мерам французьких міст, в якому назвав себе «зацікавленим громадянином» і попросив підтримки в збиранні підписів 500 виборних посадових осіб, що необхідно для висування кандидатури на президента.

У листі, який оприлюднила газета лівого спрямування Libération, Кантона відзначив обмежені можливості у Франції для молоді та соціальну несправедливість, прикладів якої «надто багато, вони дуже жорстокі, занадто систематичні».

Проте в інтерв’ю цій же газеті 45-річний Ерік Кантона дав знати, що цей крок – публічна акція з метою привернути увагу до житлової кризи у Франції. Він наголосив, що наявність житла визначально важлива й є основою стабільності родини, але цій проблемі в країні приділяють надто мало уваги.

Вартість житла у Франції, за даними національного статистичного управління, з 2000 до 2010 року зросла більш як удвічі, тоді як статки людей за цей же час – лише на третину.

Кантона провів понад 400 матчів під час своєї кар’єри футболіста, зараз він знімається в кіно та грає на сцені театру. У кінострічці «У пошуках Еріка» режисера Кена Лоуча, що вийшла на екрани в 2009 році, він грає сам себе.

Перший раунд виборів президента Франції пройде наприкінці квітня. Два кандидати, які набрали більше голосів, ніж конкуренти, візьмуть участь у вирішальному другому турі на початку травня.

На даний момент, згідно з опитуваннями, більшість французів віддали б свої голоси кандидатові від соціалістів Франсуа Олландові, друге місце займає чинний президент країни, представник правих сил Ніколя Саркозі.
XS
SM
MD
LG