Доступність посилання

ТОП новини

Київ не домовився про звільнення українців з лівійського полону – МЗС


Речник МЗС Олександр Дикусаров
Міністерству закордонних справ так і не вдалося домовитись з Перехідною радою Лівії щодо звільнення з полону двадцяти двох українців, визнав речник МЗС Олександр Дикусаров.

Він спростував неофіційну інформацію українських та західних ЗМІ щодо того, що лівійські повстанці вимагають за звільнення бранців викуп, натомість наголосив, що українці фактично стали заручниками внутрішньополітичної ситуації у Лівії.

«Ніхто ніяких вимог з боку революційних бригад, які контролюють ті райони, де знаходяться наші громадяни, не висував. Стосовно переговорного процесу: як би ситуація залежала від нас (України), хоча б на якийсь відсоток, то українці вже були би вдома. На жаль, наші громадяни фактично є заручниками тієї політичної ситуації, що склалась у Лівії. Революційні бригади поки що досі не контролюються жодною урядовою установою. Немає осіб, які би могли би впливати на рішення по цій справі», – зазначив речник МЗС.

Українців було взято під варту на початку вересня минулого року; відтоді вони перебувають під домашнім арештом. Спроби МЗС України напряму або через посередників домовитись про звільнення співгромадян з лівійською стороною до успіху не призвели.
XS
SM
MD
LG