Доступність посилання

ТОП новини

Шеф Пентагону засудив відеозапис з морськими піхотинцями


Кадр з відео, яке було виставлене на YouTube 11 сячня 2012 року
Міністр оборони США Леон Панетта засудив відеозапис, що з’явився в інтернеті, на якому морські піхотинці мочаться на тіла вбитих бойовиків руху «Талібан», заявивши, що винні повинні понести покарання.

«Я бачив запис, і я вважаю вкрай прикрим те, що в ньому показано», – йдеться в заяві шефа Пентагону, який віддав наказ морським піхотинцям і командуванню силами НАТО і США в Афганістані розслідувати інцидент.

«Ті, хто брав участь у цьому, будуть притягнуті до відповідальності в повному обсязі», – заявив Панетта.

На відеозаписі видно, як чотири людини у військовій формі мочаться на трьох чоловіків, що лежать на землі без ознак життя.

Раніше у четвер в офіційній заяві корпусу морських піхотинців йшлося, що справжність або походження відео неперевірені. Водночас дії, що зображуються, не узгоджуються з цінностями морських піхотинців США.

Командування міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF) під керівництвом НАТО також засудило поведінку солдатів на відео.

Офіційний представник Карстен Якобсон, виступаючи перед ЗМІ по відеозв’язку з Кабула, сказав, що ISAF буде повністю підтримувати розслідування в США: «Це ганебне зображення, і очевидною реакцією є те, що необхідно знайти всіх, хто несе відповідальність. США почали розслідування. ISAF, звичайно, зроблять все, щоб допомогти».

Поки що не зрозуміло, хто зняв відео і хто розмістив його в Інтернеті.

Офіс президента Афганістану Хаміда Карзая розмістив заяву, в якій мовиться, що афганський уряд «серйозно стурбований» цим відео.

Представник талібів Забігулла Муджахед назвав відео «варварським». Однак, він сказав, що відео не вплине на мирні переговори щодо обміну ув’язненими, які в даний час тривають.
XS
SM
MD
LG