Доступність посилання

ТОП новини

70-річний дослідник Всесвіту в інвалідному візочку


Королева Єлизавета II (центр) і британський фізик Стівен Гокінґ (праворуч), Лондон, 2010 рік
Лондон – У січні міжнародна наукова спільнота вітає з днем народження одного з найвідоміших науковців сучасності Стівена Гокінґа, відомого дослідженнями теорій творення Всесвіту, простору, часу, а також космічних чорних дір. Британський науковець показав багатьом, наскільки далеко може сягати думка людини.

Стівен Гокінґ не може говорити і навіть рухатися, бо його тіло скалічене страшною хворобою, яка поступово руйнує йому нервову систему. Ще у двадцятиоднорічному віці Стівену Гокінґу поставили діагноз – хвороба рухового нейрона. Лікарі заявили, що жити йому залишалося два роки.

Стівен Гокінґ не лише дожив до сімдесяти, але й, фактично втративши тіло, досяг розумом того, чому можуть позаздрити чимало інших науковців.

Його робота над дослідженням чорних дір у космосі не лише є основою сучасного розуміння самого цього таємничого явища, але й стала однією з підстав для теорії про темну матерію, яка зараз є в основі головної гіпотези про появу і розвиток Всесвіту.

Дивіться на зірки!

Британський мільярдер Річард Бренсон, один із шанувальників професора, каже: «Він (Стівен Гокінґ) стверджує, що полетить у космос на космічному кораблі «Верджін Ґалактік». Він закликає нас поспішати й закінчити роботу над нашим космічним кораблем, бо вважає, що колись на цій планеті з людством може щось статися».

«І ми активно працюємо над втіленням його мрії», – додає Річард Бренсон, компанія якого працює над розробкою кораблів для регулярних туристичних польотів у космос.

Своїми мріями професор Гокінґ захопив багатьох. Окрім серйозної теоретичної роботи, він відомий популярними книгами на наукові теми, участю в освітніх телевізійних програмах тощо.

Хвороба прогресує. У день свого 70-річчя Стівен Гокінґ не міг приїхати на симпозіум, скликаний на його честь.

Але він зміг послати натхненне звернення: «Пам’ятайте, що треба дивитися на зірки, а не собі на ноги! Намагайтеся зрозуміти, що ви бачите, і спробуйте осягнути, чому існує Всесвіт. Будьте допитливими! Яким би важким не здавалося життя, завжди є щось, що ви можете робити і в чому досягти успіху. Головне – не здавайтеся!»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG