Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія схвалює створення єдиного органу контролю за продовольством


Єврокомісія вважає, що створення єдиного органу контролю за якістю продовольства на всіх стадіях – від перевірки якості кормів і контролю за внесенням мінеральних добрив до роздрібної торгівлі – сприяє більш ефективному контролю та використанню фінансових і людських ресурсів, повідомляє УНІАН.

«Створення єдиної служби продовольчої безпеки дає можливість сконцентрувати операції, що стосуються безпеки продовольчих ресурсів рослинного і тваринного походження на всіх стадіях продовольчого ланцюга – від виробництва до фінального споживання – в одному державному регуляторному органі, а також реалізовувати узгоджену політику співпраці з відповідними професійними організаціями країни», – заявили у прес-службі Єврокомісії.

Разом з тим, як зазначили у прес-службі Єврокомісії, у ЄС не існує чітких вимог до того, скільки центральних органів влади мають займатися контролем якості продовольства. У більшості країн-членів Європейського Союзу, за даними Єврокомісії, створено єдиний орган, який займається цими питаннями, однак у кількох країнах-членах ЄС є кілька контрольних органів за якістю продовольства.

Після рішення українського уряду передати функції контролю за якістю продовольства на всіх етапах продовольчого ланцюга Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України, головний санітарний лікар Росії Геннадій Оніщенко 8 січня заявив про намір посилити контроль на кордоні з Україною. При цьому Оніщенко заявив, що Україна прирівняла своїх громадян до тварин.

У відповідь голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк заявив, що Україна впроваджує європейську модель контролю за якістю продовольства.
XS
SM
MD
LG