Доступність посилання

ТОП новини

Новосілля посольства США – на користь і українцям


Посольство США відзначає новосілля
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Посольство Сполучених Штатів переїжджає у спеціально збудований комплекс на вулиці Сікорського, який визнали одною із найсучасніших та найекологічніших офісних будівель в Україні. Дипломати очікують, що її зручність оцінять і ті, хто звертаються по віз

Київ – У Києві завершилося будівництво нового комплексу посольства США. Незабаром сюди переїдуть усі підрозділи посольства, які дотепер розташовувалися у шести будівлях у різних місцях Києва. У посольстві вважають, що така реорганізація дасть змогу швидше і краще обслуговувати українців, які звертаються по візи.

Новий комплекс посольства на вулиці Сікорського в Києві займає чотири з половиною гектари. П’ятиповерховий головний корпус, прикрашений природним каменем та деревом, оточений садом, уже визнали однією з найсучасніших та найбільш екологічних офісних будівель в Україні.

Між тим для спорудження нового посольства використовувалися переважно українські будівельні матеріали, а працювали над ним здебільшого українські будівельники, розповідає тимчасовий повірений у справах США в Україні Ерік Шульц.

«Ми дуже пишаємося цією сучасною будівлею, бо вона символізує розвиток стосунків між США та Україною. Будівництво коштувало 209 мільйонів доларів, і більшість цих грошей витрачено на українські матеріали, українську працю. Отже, Україна зробила вагомий внесок у будівлю посольства», – говорить дипломат.

Внутрішні приміщення прикрашені виробами українських та американських митців. Окрема експозиція – це фото й біографії відомих громадян США, українців за проходженням. Серед них – авіаконструктор Ігор Сікорський та кіноактриса Міла Йовович.

Українці, які збираються до США, тепер не стоятимуть у чергах

Переїзд триватиме увесь наступний тиждень, і американські дипломати вибачаються за незручності, які можуть відчути українці, що звертаються до консульського відділу. Проте, коли він запрацює у сучасному, просторішому приміщенні, черги та час очікування будуть зведені до мінімуму, прогнозує генеральний консул США в Україні Генрі Генд.

«Кількість людей, які можуть прийти на співбесіду щодо віз, збільшиться, так само ми зможемо обробляти більше віз завдяки тому, що тут для цього є достатньо місця. Раніше значна кількість віз оброблялася у Варшаві», – зауважив генеральний консул Сполучених Штатів.

У новій будівлі передбачено не лише близько сорока вікон для відвідувачів, але й місця для очікування і зони, де можна буде залишити дітей та їх переповити. Будівля цілком пристосована і для людей з обмеженими можливостями.

Крім побудови нового посольства у Києві, уряд США ініціював збільшення терміну віз для українців з 5 до 10 років. А це, як очікують дипломати, означатиме зменшення клопотів і для українців, які вирушають у США, і для самого посольства.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG