Доступність посилання

ТОП новини

Той самий Путін


Москва – Відкриття сайту кандидата на посаду президента Росії Володимира Путіна не повинно було стати великою політичною сенсацією: такі віртуальні вітрини швидше відображають роботу штабу, ніж реальні наміри кандидата. Тим не менш, цього разу до відкриття мережевого представництва Путіна поставилися з особливим інтересом вже тому, що прем’єр-міністр повинен був хоч якось відреагувати на нову політичну ситуацію в країні.

Не можна сказати, що Путін не відреагував. На сайті видно прагнення прем’єр-міністра відмежуватися від його ж власної партії. Путін має за краще представлятися кандидатом від Загальноросійського народного фронту, хоча насправді йде на вибори як висуванець «Єдиної Росії».

Якби Путін насправді балотувався сам, йому довелося б зібрати два мільйони підписів на свою підтримку. Не думаю, що для колишнього президента це таке вже складне завдання, але Путін віддав перевагу «рокіровці» на з’їзді єдиноросів.

І передвиборна програма Путіна – теж цілком партійна, хоча з нею відбулося чергове непорозуміння. Прес-секретар прем’єра Дмитро Пєсков переконує громадськість, що це і не програма зовсім, що Путін тільки працює над цією програмою.

Сам прем’єр у вступному слові до документа теж називає його чернеткою. Але чернетка переконує: ні в уявленнях Путіна про події в Росії в роки його перебування на президентській посаді, ні в його планах на майбутнє не відбулося ніяких істотних змін.

Мета i риторика не змінюються

Путін все так само впевнений у тому, що Росія буде розвиватися за його сценарієм, і відгороджується від співгромадян гаслами і звичною тріскотнею про «хвацькі дев’яності». Інновація, модернізація, сильна Росія – все це громадяни країни вже чули і від Путіна, і від його невдалого наступника Дмитра Медведєва. І встигли переконатися – якщо мова йде про активну частину суспільства, – що за цими словами взагалі нічого немає.

Може, новий текст стане хоч якоюсь відповіддю прем’єра на реальні виклики? Це вже спростував голова путінського штабу, сервільний кінорежисер Станіслав Говорухін, який отримав за своє вірнопідданство посаду голови думського комітету з культури. Колись популярний майстер відзначив, що не варто чекати від нової програми майбутнього президента Росії принципових змін, адже мета Путіна – сильна могутня Росія.

А те, як насправді йде Путін до цієї своєї мети і що за нею ховається, ми добре знаємо.

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

XS
SM
MD
LG