Доступність посилання

ТОП новини

На виборах президента Тайваню веде перед чинний керівник


На Тайвані про свою перемогу на президентських виборах заявив чинний глава держави Ма Інцзю, який представляє владну партію «Ґоміньдан». Підраховано вже понад 80 відсотків бюлетенів.

Його головна опонентка, лідер опозиційної Демократичної прогресивної партії Цай Інвень отримала, за попередніми даними, на шість відсотків голосів менше.

Ма Інцзю виступає за зміцнення зв’язків з Китаєм, який вважає Тайвань своєю бунтівною територією. Натомість Цань Інвень наполягає на формальному проголошенні незалежності.

Ма Інцзю і «Ґоміньдан» виступають за зміцнення зв’язків із Китаєм і дотримуються принципу «єдиного Китаю». Цей принцип у Тайбеї розуміють як об’єднання Тайваню і континентального Китаю колись у майбутньому, коли в КНР запанує демократія.

Дотепер Тайвань, який офіційно називає себе Республіка Китай, вважає саме себе «справжнім» «єдиним Китаєм» і хотів би приєднати до себе решту Китаю, де нині при владі комуністи.

Але є й течія прихильників відходу від принципу «єдиного Китаю» і офіційного проголошення незалежності під назвою Тайвань чи якоюсь іншою. До неї, зокрема, належить Цань Інвень.

Натомість у Пекіні теж дотримуються принципу «єдиного Китаю», але з протилежного погляду, і вважають Тайвань за китайську провінцію, яка вийшла з-під контролю і має бути повернена під владу Китайської Народної Республіки.

Тайвань історично був однією з провінцій Китаю, яка від 1949 року існує як фактично окрема держава. Більшість держав світу офіційно стоїть на позиції КНР, визнаючи тільки цю державу, хоча має контакти і з Тайванем.
XS
SM
MD
LG