Доступність посилання

ТОП новини

Іранський фільм переміг в Америці


Фільм розповідає про подружню пару середнього віку, яка вирішує, чи варто покидати країну
Іранська стрічка стала найкращою серед іноземних фільмів на конкурсі «Золотий глобус» в Лос-Анжелесі. Цей конкурс Асоціації міжнародної преси в Голлівуді є найпрестижнішою міжнародною нагородою в царині кіно після «Оскара».

«Розлучення» іранського режисера Асґара Фараді розповідає про подружню пару середнього віку, яка вирішує, чи варто покидати країну. Якщо Надер вважає своїм обов’язком залишитися в Ірані і піклуватися про старіючого батька, то Сімін хоче покинути Іран, щоб дати шанс доньці Терме. Зрештою, Сімін вирішує подати на розлучення, розвиваються драматичні події. В кінці фільму можна побачити дівчину перед суддею, який запитує, з ким із батьків вона буде жити. Терме в сльозах каже, що вирішила, але двері суду зачиняються і аудиторія лише може здогадуватися про вибір.Цей фільм обійшов стрічки з Китаю, Бельгії та Іспанії, так само як і двомовну стрічку про війну у Боснії-Герцеговині, яку зняла відома американська актриса Анжеліна Джолі.

Режисер Асґар Фараді (ліворуч) на врученні «Золотого глобуса», Лос-Анжелес, 15 січня 2012 року
Режисер Асґар Фараді (ліворуч) на врученні «Золотого глобуса», Лос-Анжелес, 15 січня 2012 року


Ім’я переможця оголосила Мадонна. Іранський режисер Асґар Фараді подякував за перемогу іранському народу. На тлі нових міжнародних санкцій проти офіційного Тегерана іранський митець, промовляючи до журналістів у Лос-Анжелесі, також виступив проти збройного протистояння із США.

Іранський народ дуже любить мир
Асґар Фараді

«На мою думку, народи двох країн не мають суперечливих питань. Іранський народ дуже любить мир. Я сподіваюся, що не лише Іран, але ніхто в світі не переживатиме війну, про війну ми будемо говорити як про минуле», заявив Асґар Фараді.

Його «Розлучення» раніше отримало «Золотого ведмедя» на Берлінському кінофестивалі, перший іранський фільм, який удостоївся такої високої нагороди.

Кінокритики говорять про кандидатів на Оскара

Крім цього, журі «Золотого глобуса» сподобалася німа, чорно-біла стрічка «Артист» французького режисера Мішеля Газанавічюса, яка розповідає про Голлівуд наприкінці 1920-х років. Про зірку німого кіно після появи звуку вже починають забувати, коли він зустрічає юну танцюристку, для якої все починається. Цю романтичну комедію визнали найкращою у цьому жанрі, виконавця головної ролі Жана Дюжардена (який за виконання цієї ж ролі отримав головний приз у Каннах) – визнали найкращим серед акторів музичних фільмів, окрема нагорода дісталася і музиці.

Оглядачі очікують, що саме «Артист» незабаром конкуруватиме за Оскара ще з одним переможцем «Золотого глобусу» – драмою «Нащадки» Олександра Пейна. Кінокритикам сподобався головний герой від Джорджа Клуні, який за сюжетом грає роль не дуже уважного батька і чоловіка, що змінюється після нещасного випадку з дружиною.

Як найкращий сценарій журі «Золотого глобусу» виділило «Північ у Парижі» ветерана американського кіно Вуді Аллена.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG