Доступність посилання

ТОП новини

Науковці-атомники про наближення глобальної загрози


Якщо не змінити пріоритети, «судний день» стане ближчим – вчені
Лондон – Базований у США Бюлетень атомних науковців на початку цього року проголосив, що загроза глобальної катастрофи для людства збільшується. Організація The Bulletin of the Atomic Scientists була заснована американськими фахівцями, які працювали над розробкою атомної зброї, але згодом вирішили докладати зусиль, щоб пояснювати катастрофічну загрозу від її можливого застосування.

Тепер науковці до глобальних загроз додали також зміни клімату землі, підштовхувані наслідками діяльності людства для довкілля.

Представниця Бюлетеня Алісон Макфарлан офіційно оголосила, що символічний годинник, в якому стрілки наближаються до так званого «судного дня», знову зрушив з місця у загрозливому для людства напрямку.

«П’ять хвилин до півночі!» – проголосила Алісон Макфарлан, нагадавши, що два роки тому науковці переводили символічні стрілки на хвилину назад. Тоді, за її словами, існували надії, що світові лідери були готові діяти, щоб зменшити ядерну загрозу.

Подих Холодної війни

Як каже інший науковець-активіст Лоренс Краус, проблема полягає у поширенні ядерної зброї світом.

«Іран, Пакистан, Північна Корея – усі ці регіони показують, що нам треба змінити мотивацію країн, які прагнуть мати ядерну зброю. Деякі вважають, що володіння такою зброєю надасть їм переваги, а розвинені держави світу не роблять достатньо, щоб змінити цю мотивацію», – вважає науковець.

Американський журналіст і автор книги «Dead Hand» (дослівно «Мeртва рука»; цим англійським фразеологізмом, що означає якийсь невпинний задушливий тиск від минулих часів, на Заході назвали радянську систему «Периметр», яка була створена, щоб автоматично, без участі людини розпочати ядерний удар у разі обчисленої нею загрози) Дейвід Гофман натомість закликає звертати увагу не на проблему поширення ядерної зброї, а на величезні запаси її у США та Росії, накопичені з часів Холодної війни.

«Погляньмо лише на кількість. З усіх близько 22 тисяч ядерних боєзарядів, що їх зараз нараховують у світі, Російська Федерація та Сполучені Штати мають 90%! Ми веде мову про багато тисяч з кожного боку. Пакистан має близько 100 або 200. Індія – 200. Китай – 240. Франція – можливо, 200. Британія – 200. Усі інші країни – проблема, про яку я готовий вести мову окремо, але вони мають відносно мало боєзарядів», – каже американський журналіст, який був багаторічним кореспондентом газети New York Times у Москві.

Публіцисти і науковці закликають людей не забувати про загрози, а політиків – діяти. Зокрема, створювати міжнародні умови, в яких держави не бачили б потреби у ядерній зброї, а також укладати дієві міжнародні угоди про зменшення руйнівного впливу людини на клімат і довкілля загалом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG