Доступність посилання

ТОП новини

Керівник ООН закликає Раду безпеки до дії щодо Сирії


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав сьогодні Раду безпеки ООН «із усією серйозністю» поставитися до становища в Сирії. За його словами, це становище стало «неприйнятним».

Сьогодні ж сирійські активісти заявили, що протягом дня в Сирії загинули ще 11 людей.

Наприкінці цього тижня мають знову зустрітися міністри закордонних справ країн-членів Ліги арабських держав, щоб обговорити майбутнє спостережної місії, яка працює в Сирії з кінця грудня і має на меті стежити за дотриманням сирійською владою мирного плану ЛАД, із яким країна погодилася ще на початку листопада.

План вимагає від сирійської влади припинити використання зброї проти учасників противладних протестів, вивести війська з міст, звільнити затриманих через ці протести і почати діалог зі своїми супротивниками.

Сирійська опозиція заявляє, що цей план не виконується і що спостережна місія ЛАД провалила своє завдання, і закликає втрутитися Організацію Об’єднаних Націй.

За старими оцінками ООН, за 10 місяців протестів у Сирії проти влади авторитарного президента Башара аль-Асада і їхнього силового придушення в країні загинули були понад 5 тисяч людей. Після оприлюднення цих оцінок за час роботи в Сирії місії Ліги арабських держав у країні вбиті ще кількасот людей.
XS
SM
MD
LG