Доступність посилання

ТОП новини

Захист Луценка заявив клопотання про відвід головуючого судді Вовка


Адвокат екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка Олексій Баганець заявив клопотання про відвід головуючого судді Сергія Вовка.

Як повідомляє прес-служба «Народної самооборони», заяву про відвід головуючого судді зробив відразу після відкриття сьогоднішнього засідання Печерського райсуду Києва.

«Прошу відвести Вовка Сергія Володимировича, головуючого суддю Печерського районного суду міста Києва від розгляду кримінальної справи у звинуваченні Луценка, Приступлюка, Тарасенка та Павленка, а також відвести секретаря судового засідання Горову в розгляді кримінальної справи», – заявив Баганець.

Захисник екс-міністра впевнений, що суддя Вовк не дотримується принципів рівності і змагальності сторін у процесі, зокрема, у ситуації зі свідком Василем Шелудьком.

«Прийнявши рішення про оголошення показань Шелудька на досудовому слідстві, суд не врахував, що цей свідок 28.11.2011 з`явився на засідання, дав свідчення і був допитаний обвинуваченням, у зв`язку з чим у суду не було законних підстав зачитувати свідчення свідка через його неявку», – зазначив Баганець.

Адвокат наголосив, що цим суддя Вовк грубо порушив вимоги законодавства про рівноправність сторін у процесі та право на справедливий суд.

«Вважаємо, що головуючий у справі суддя Вовк не може брати участі у цій справі, оскільки його дії та бездіяльність щодо дотримання вимог закону викликають серйозні сумніви в його об`єктивному дослідженні матеріалів справи», – заявив Баганець.

Адвокат також нагадав, що проти судді Вовка було порушено кілька кримінальних справ. Тому суддя, на думку захисту, повністю залежить від прокуратури і сподіватися на виправдувальний вирок захисникам екс-міністра не доводиться.

Сторона звинувачення вважає, що дане клопотання заявлено необґрунтовано. Колегія суддів пішла у нарадчу кімнату для розгляду заяви.

Юрія Луценка було затримано 26 грудня 2010 року. Луценка звинувачують в заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, перевищення влади або службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків, і зловживання владою, вчинене співробітником правоохоронного органу.
XS
SM
MD
LG