Доступність посилання

ТОП новини

ЄС береться за Угорщину через порушення європейських норм


Європейська комісія почала сьогодні спеціальні юридичні процедури через порушення європейського права проти Угорщини через суперечливі реформи в цій країні, що стосуються центрального банку, захисту особистих даних і судової системи.

Як заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, порушення вбачають у змінах законодавства, які заторкують незалежність центробанку Угорщини і органу захисту особистих даних у цій країні, а також пенсійного віку суддів.

За його словами, в ЄС сподівалися, що Угорщина сама внесе додаткові законодавчі зміни, щоб усунути ці порушення, але цього так і не сталося.

Як сказав Баррозу, Єврокомісія не хоче, щоб над Угорщиною лишалася хоч тінь підозри щодо дотримання в країні демократичних принципів і цінностей.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан має місяць на відповідь. У його апараті тим часом уже повідомили, що прем’єр поїде до Брюсселя на зустріч із Баррозу через тиждень.

Уряд Угорщини викликав хвилю міжнародної критики, в першу чергу в Європейському Союзі, через низку проведених ним через підконтрольний йому парламент змін до законів і до Конституції, які, за словами критиків, мають на меті зосередити всю владу в руках нині владної партії.

Процедури щодо порушення європейського права в ЄС передбачають офіційний запит Єврокомісії до держави з проханням внести зміни до законодавчих актів, які порушують право Євросоюзу. Якщо цей запит не виконують, Європейський Союз може притягти державу до Європейського суду, найвищого судового органу ЄС у галузі застосування європейського права.
XS
SM
MD
LG