Доступність посилання

ТОП новини

У Туреччині засудили на довічне ув'язнення підбурювача до вбивства журналіста


Суд у Стамбулі засудив у вівторок до довічного ув’язнення людину, яку визнали підбурювачем до вбивства п’ять років тому турецького журналіста Гранта Дінка, вірменина за національністю.

Водночас суд зняв із засудженого Ясіна Хаяла і ще кількох підсудних інше звинувачення в діях за наказом терористичної організації. Це викликало невдоволення родини і юристів убитого, які заявляють, що суд не розглянув звинувачення в імовірних зв’язках підсудних із деякими турецькими урядовцями.

Водночас біля приміщення суду провели демонстрацію кількадесят представників інтелігенції, політиків і правозахисників, які закликали суд покарати і урядовців, що, за їхніми словами, стояли за вбивством.

Убивцю журналіста, Оґюна Самаста, минулого року засудили до майже 23 років ув’язнення як неповнолітнього – на час убивства йому було лише 17 років.

Гранта Дінка, видавця двомовної (турецькою і вірменською) газети «Аґос», застрелили у Стамбулі 2007 року. До вбивства були причетні турецькі ультранаціоналісти, які не могли пробачити журналістові визнання масових убивств вірмен у роки Першої світової війни як геноциду.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG