Доступність посилання

ТОП новини

Москва погрожує порушувати норми СОТ у торгівлі зі США


Росія після свого вступу до Світової організації торгівлі не буде виконувати свої зобов’язання перед СОТ у торгівлі зі Сполученими Штатами Америки, якщо США не скасують доти «поправку Джексона – Веніка» часів Холодної війни, заявив сьогодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Світова організація торгівлі схвалила вступ Росії в грудні минулого року. Членство Росії набуде чинності через 30 днів після завершення процедур ратифікації договору про вступ у російському парламенті. На це голосування очікують орієнтовно від червня до вересня цього року.

«Поправка Джексона – Веніка»1974 року узалежнювала певні торговельні переваги для країн із неринковою економікою від свободи емігрувати з цих країн і мала на меті в першу чергу полегшити еміграцію євреїв із СРСР. Чинність цього законодавчого акту вже скасована щодо низки колишніх радянських і соціалістичних країн, зокрема, України, але він далі діє стосовно Росії. Від 1994 року президенти США щороку незмінно надають Росії виняток із обмежень за цим законом, але Росія домагається його повного скасування.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG