Доступність посилання

ТОП новини

Яке майбутнє в українських програмістів?


Чим більша криза за кордоном – тим більше замовлень в Україні
Київ – Дедалі більше міжнародних компаній, що створюють програмне забезпечення для комп’ютерів, працюють з українськими фахівцями. Україна входить до десятки найбільших світових експортерів програмного забезпечення, однак якщо не створити сприятливий інвестиційний клімат, західні компанії припинять роботу в Україні, впевнені бізнесмени.

Українські програмісти активно експортують свою інтелектуальну працю. На західні компанії – за найскромнішими підрахункам – працюють 30 тисяч українських фахівців, які у 2011 році заробили приблизно 1 мільярд доларів.

Роман Хміль
Роман Хміль
Наші сусіди створюють спеціальні умови, щоб перетягнути світові замовлення на себе
Роман Хміль
За останні 5 років ця індустрія зростала на 30-40% на рік, але українське законодавство потребує термінових змін, бо невдовзі розвиток може припинитися – інвестори просто переїдуть до більш привабливих сусідів, запевняє генеральний директор Global Logic Ukraine Роман Хміль.

«Інвестори на сьогоднішній день кажуть, що в Україні досить розмите податкове законодавство, податкова трактує його різним чином для різних компаній. Разом з тим наші сусіди створюють спеціальні умови, щоб перетягнути світові замовлення на себе. Наприклад, ми аналізували досвід Росії і Білорусі – наших найближчих конкурентів, є й глобальні гравці – Індія, Китай, Аргентина, Бразилія», – каже Роман Хміль.

Чим більша криза за кордоном – тим більше замовлень в Україні

Цей бізнес іде за принципом: чим більше криза в країні інвестора, тим більше замовлень відходить за кордон, зокрема й до України, розповідають керівники компаній. Європейська бізнес-асоціація вже залучається до роботи над законами, які регулюватимуть діяльність індустрії програмного забезпечення, розповідають в асоціації.

Едуард Рубін
Едуард Рубін
Західні компанії просто почнуть звідси йти
Едуард Рубін
Якщо влада дослухається до цих порад, тоді до України прийде чимало грошей, впевнений засновник Telesens International Едуард Рубін.

«Ми розраховуємо, що буде ріст приблизно на 20%. Якщо змін не буде, то навпаки, зниження обсягів замовлень на 20%. Західні компанії просто почнуть звідси йти», – каже засновник Telesens International.

Наразі у Верховній Раді на розгляді законопроект «Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для створення в Україні індустрії програмної продукції». Саме цей закон та певні зміни до податкового кодексу невдовзі вплинуть на розвиток високих технологій в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG