Доступність посилання

ТОП новини

Право на захист Луценка не забезпечується – посол Франції з прав людини


Посол Франції з прав людини Франсуа Зімере вважає, що в екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, звинуваченого в зловживанні службовим становищем, в суді порушуються права на захист.

Про це він заявив сьогодні журналістам, побувавши на засіданні Печерського районного суду Києва з розгляду справи Луценка.

«Я щойно побачив людину в клітці. Якщо є презумпція невинуватості, то людина повинна користуватись цим. Отже, я побачив невинувату людину в клітці… Про суспільство ми судимо по тому, як воно ставиться до найбільш незахищених людей, які не мають захисту. Про суспільство судять і по його судовій системі, дотриманню основного принципу презумпції невинуватості. З тих обставин, про які я щойно почув, можна зробити висновок: право на гідний захист у цьому випадку не забезпечується… Я собі ставлю питання: якщо судова система дозволяє собі так поводитись з паном Луценком, з пані екс-прем’єр-міністром Тимошенко, з паном Іващенком, то якою ж є ситуація з тими, хто не може привернути до себе суспільну думку, засоби масової інформації? Я приїхав сюди, щоб побачити реальний стан речей».

Посол нагадав, що Україна і Євросоюз уже тривалий час прагнуть до зближення. «Наступні місяці ми чекаємо результату такого зближення, і дотримання прав людини є одним із критеріїв, які покладені в основу зближення України з Євросоюзом», – сказав Зімере.

18-19 січня в Україні з візитом перебуває посол Франції з прав людини Франсуа Зімере. Перед його візитом французьке посольство звернулося до всіх належних українських структур з проханням про відвідання послом екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Однак, у зустрічі було відмовлено.

Раніше посол заявляв, що прибув до України для того, щоб отримати інформацію щодо умов утримання та стану здоров’я представників української опозиції та щодо порушення прав людини в Україні.
XS
SM
MD
LG