Доступність посилання

ТОП новини

Про стать дитини можна дізнатися на 5 тижні вагітності


Київ – Уже на 5 тижні вагітності матері лікарі можуть визначати стать дитини. Корейські вчені дослідили, що це можна робити завдяки звичайному аналізу крові. В Україні такої методики поки що не практикують. Автори дослідження зізнаються, що для широкого її використання треба провести ще чимало досліджень. Але можливість визначити стать малюка на перших тижнях вагітності – беззаперечний успіх, зазначають фахівці. Особливо, коли йдеться про ризик народження дитини із генетичними недугами.

Щоб дізнатися про стать дитини уже на п’ятому тижні вагітності, потрібний буде звичайний тест крові. Група фахівців із Південної Кореї, із Сеульського Cheil General Hospital дослідили, що стать малюка впливає на рівень двох певних складових (DYS14 та GAPDH), які є у крові вагітної жінки.

Як пояснюють автори дослідження, визначення статі на ранньому терміні вагітності є дуже важливим, коли існує ризик народження дитини, наприклад, із гемофілією. Гемофілія – невиліковне, спадкове захворювання, пов’язане з порушенням згортання крові. За офіційними даними, зараз в Україні нараховується понад 2,5 тисячі хворих, з них до 50 років доживає менше половини.

Дівчатка, як правило, є лише носіями пошкодженого гену, а хлопчики успадковують захворювання в половині випадків. Тож батьки мають вирішити, чи зберігати їм таку вагітність, розповідає заступника директора Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Тетяна Татарчук.

«І якщо ця патологія виявляється у дитини і подружжя має генетичні ризики з даної патології, тоді вияв статі малюка на 5 тижні вагітності є важливим . І в такому маленькому терміні, якщо є патологія, то чим менше строк переривання вагітності, тим краще. Це може бути позитив, – каже Тетяна Татарчук. – Але я вважаю, що це не є предметом першої необхідності, це не є предметом державної ваги. Це цікаво, перспективно в деяких аспектах».

Спокуса «вибіркових абортів»

Водночас такий метод створює спокусу «вибіркових абортів» за ознакою статі. Про це попереджають і самі автори дослідження, і акушер-гінеколог Ольга Бутко.

«Це лише, якщо батькам потрібна дитина певної статі. І вони вирішують доцільність народження певної статі. Наприклад, народжуються дівчата, дівчата, дівчата…і під час планування дитини батьки вирішують народити хлопчика. У такому випадку ця діагностика доцільна. І тоді вони вирішують зберігати вагітність, чи ні? Зараз у Європі вибіркові аборти практикують часто. Але у нас 99,9% жінок хочуть будь-яку дитину, незалежно від статі», – зауважила Ольга Бутко.

Наразі українські лікарі можуть точно визначити стать дитини лише після 12 тижнів вагітності, коли без медичних протипоказань можливості перервати вагітність немає. Водночас дуже багато подружжів прагнуть народити лише дівчинку або лише хлопчика, зауважують зі свого боку експерти. І тому визначення статі майбутньої дитини на 5 тижні вагітності може мати попит, навіть комерційний.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG