Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» проситиме заборони в'їзду до ЄС для судді Вовка за «тортури» над Луценком


Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» має намір домагатися, щоб головуючий у справі щодо екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка суддя Печерського районного суду міста Києва Сергій Вовк отримав заборону на в'їзд до країн ЄС.

«Батьківщина» домагатиметься, щоб тепер прізвище Вовка, так само як і Кірєєва (головуючий у справі щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко суддя Печерського райсуду Родіон Кірєєв), разом з прізвищами представників клану Януковичів, були серед перших у списку, згідно з яким українським посадовим особам буде заборонено в'їзд до країни Євросоюзу і щодо яких будуть введені персональні фінансові санкції», – йдеться в заяві, опублікованій на сайті «Батьківщини» в п'ятницю.

Обґрунтовуючи свої наміри, в партії нагадали про 14-годинне засідання у «справі Луценка», яке 19 січня провів Вовк «без жодної перерви, що суперечить усім нормам Кримінально-процесуального кодексу», а небажання перенести засідання на інший день назвали «витонченими тортурами, цинічною і нелюдською зневагою критичного стану здоров'я Луценка».

«14-годинним садистським катуванням, якому в свято Хрещення Господня С. Вовк піддав Ю. Луценка, цей так званий суддя гідно пройшов тест на придатність до одночасної службі в гестапо і НКВС», – наголошують у заяві «Батьківщини».

Крім того, партія має намір звернутися у справі тортур Луценка до Європейського комітету із запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню.

В четвер засідання Печерського райсуду у справі Луценка тривало близько 14 годин. Протягом всього дня були допитані дев’ять свідків, і п'ять разів екс-міністру викликали швидку допомогу. Захист Луценка клопотав про перенесення слухання через стан його здоров'я.

Після завершення засідання в четвер Вовк оголосив перерву в слуханні справи до 8:05 20 грудня, однак у п'ятницю Луценко на засідання не з'явився. У зв'язку з його відсутністю суддя переніс засідання на 24 січня.

Сьогодні вранці Державна пенітенціарна служба України повідомила, що екс-глава МВС Юрій Луценко відмовився від участі в сьогоднішньому судовому засіданні, про що працівники Київського СІЗО склали відповідний акт.

«Одночасно, згідно з висновками медперсоналу Київського СІЗО стан здоров’я Ю. Луценка поки що є задовільним, медичних протипоказань для його участі в судових засіданнях немає», – йдеться в повідомленні служби.

Генеральна прокуратура обвинувачує Юрія Луценка у перевищенні службових повноважень. Cуд над колишнім міністром розпочався у травні, а він сам перебуває у камері попереднього ув’язнення з грудня 2011 року.
XS
SM
MD
LG