Доступність посилання

ТОП новини

Іран називає звичною військову присутність США в Перській затоці


Іранський Корпус вартових Ісламської революції заявив у суботу, що вважає розміщення американських військових кораблів у Перській затоці частиною їхньої звичної діяльності.

Офіційна інформагенція ІРНА цитує заступника командувача корпусу Хосейна Саламі, який наголошує, що «американські військові кораблі та військові підрозділи перебувають у Перській затоці і на Близькому Сході протягом багатьох років, і рішення про надсилання нового військового корабля має інтерпретуватися як частина їхньої постійної присутності».

Ця заява суттєво відрізняється від недавньої риторики Тегерана, який радив США «триматися подалі» від регіону – на тлі загострення напруженості в питанні ядерної програми Ірану і запровадження країнами Заходу нових санкцій щодо ісламської республіки.

Раніше Іран також погрожував у разі запровадження додаткових санкцій щодо свого експорту сирої нафти заблокувати стратегічно важливу Ормузьку протоку. Цим шляхом здійснюється значна частина світового постачання нафти танкерами.

Корпус вартових Ісламської революції, найелітніша складова іранського війська, відома також як «Революційна гвардія», фактично дублює в Ірані Збройні сили і є опорою ісламського режиму.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG