Доступність посилання

ТОП новини

У Молдові протестують проти політики уряду


У столиці Молдови Кишиневі в неділю тисячі людей протестували проти політики нинішньої влади, виступаючи проти планованого референдуму щодо виборів президента, а також за дострокові виборів парламенту і підвищення життєвого рівня в країні, одній із найбідніших у Європі.

Протест організував Комітет на захист конституції, який створили кілька позапарламентських опозиційних партій. Найбільша опозиційна сила, Партія комуністів, представлена в парламенті, в цій акції участі не брала, але її лідер Владімір Воронін анонсував низку майбутніх загальнонаціональних протестів.

Навесні в Молдові має відбутися референдум про зміни до Конституції, що мають полегшити вибори президента країни, який має обмежені повноваження.

За чинною Конституцією президента обирають у парламенті, для чого потрібен мінімум 61 голос зі 101. Владний нині Альянс за європейську інтеграцію пропонує зменшити мінімально необхідну кількість голосів до 51.

Нині альянс має в парламенті 58 депутатів.

Парламент Молдови вже два з половиною роки не може обрати президента. У такому разі парламент розпускається і відбуваються дострокові вибори, але не частіше як раз на рік.

Обов’язки президента Молдови, за Конституцією, виконує спікер парламенту, нині представник Альянсу за європейську інтеграцію Маріан Лупу.
XS
SM
MD
LG