Доступність посилання

ТОП новини

Президент: Україна збільшить власний видобуток енергоносіїв


Україна продовжить працювати над збільшенням власного видобутку енергоносіїв, заявив президент України Віктор Янукович в ексклюзивному інтерв'ю для спільного проекту The New York Times News Service&Syndicate і «Сьогодні Мультимедіа» – альманаху «Україна і світ-2012. Глобальний порядок денний».

Як повідомляє прес-служба глави держави, Президент, зокрема, зазначив, що вже у 2011 році Україна вийшла на великі обсяги видобутку власного газу й надалі нарощуватиме їх.

Президент звернув окрему увагу на важливість для України пошуку альтернативних видів енергоносіїв. «Два роки тому ми вирішили піти шляхом збільшення власного видобутку енергоносіїв. Ми фактично на 14 мільйонів тонн за два роки збільшили обсяги видобутку вугілля. Це дуже серйозно, і ми йдемо й далі цим шляхом», – сказав він.

За словами Януковича, минулого року в Україні було видобуто 82 мільйон тонн вугілля, і сьогодні профіцит цього енергоресурсу становить мінімум 5 мільйонів тонн. «Ми можемо використати вугілля як енергоносій, що заміщує газ, застосувавши відповідні технології в різних галузях: у металургії, в енергетиці тощо», – зазначив глава держави, наголосивши при цьому на важливості оптимізації споживання енергоносіїв.

Президент також вкотре зазначив, що наразі Україна платить непомірну ціну за російський газ. «Це проблема, яку ми отримали у спадщину, й сьогодні вона нас тримає, як зашморг. Тому що ціна на газ $516 (за 1 тисячу кубометрів) – це найвища ціна у світі... Чому в нас газ найдорожчий у світі? Такий підхід несправедливий, і зовсім незрозуміло, за що Україну покарали такою ціною. Ось на це питання ми й шукаємо відповідь, продовжуючи переговори з Росією», – сказав Янукович.

Він особливо наголосив: результати українсько-російських газових переговорів відповідатимуть національним інтересам нашої держави.

Водночас глава держави зауважив, що, незважаючи на високу вартість газу для України, влада зробила все, щоб його ціна для населення не збільшувалася. «МВФ, наприклад, вимагав збільшити тарифи на газ для населення й для теплокомуненерго. А це означає підвищити тарифи на оплату квартир більше ніж на 100% і, звісно, тарифи на споживання газу для населення, за рахунок цього компенсувати дефіцит коштів. Ми розуміли, що таке навантаження для населення – надмірне, й на це не пішли», – сказав Президент.

Виділення четвертого траншу МВФ було заплановане на листопад 2009 року, проте він так і не був наданий. Місія Фонду, яка працювала в березні 2011 року в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ ухвалювати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG