Доступність посилання

ТОП новини

Луценко: щоб закрити рота свідкам, замовник не викликає їх в суд


Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко у суді влітку минулого року
Те, що відбулося на сьогоднішньому судовому засіданні в справі Луценка означає «кінець декорацій правосуддя в моїй справі». Про це в ексклюзивному письмовому коментарі Радіо Свобода заявив екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

«Рішення не викликати для допиту свідків означає порушення права рівності сторін в суді, згідно з яким я та мої адвокати мають право поставити питання та отримати правдиві відповіді від заявлених ГПУ свідків», – написав він.

Сьогодні на засіданні Печерського районного суду головуючий суддя Сергій Вовк почав зачитувати протоколи досудових допитів понад 35 свідків. Вовк заявив, що до суду надійшли заяви від свідків, в яких вони просять (через свою неможливість із тих чи інших причин прийти на допит) оголосити їхні свідчення.

Лист Радіо Свобода від Юрія Луценка
Лист Радіо Свобода від Юрія Луценка
Також Юрій Луценко написав: «Всі раніше допитані 85 свідків спростували звинувачення ГПУ щодо Луценка, деякі заявили про сфальшовані прокуратурою протоколи їхнього допиту. Відтак, у замовника, щоб закрити їм рота, не було іншого виходу, як не викликати їх в суд. Це – вирок професійній непридатності прокурорів, які фальшували цю справу. Це – вирок українській судовій системі, яка відверто ігнорує закон і діє під диктовку ГПУ».

Крім того, Юрій Луценко назвав ситуацію зі свідками, які не прийшли на судове засідання, прямою підставою для звернення в Європейський суд з прав людини. «Подібна скарга українського громадянина, якого засудили без виклику свідків, вже вирішена на його користь», – зазначив екс-міністр.

20 січня представник державного обвинувачення Дмитро Лобань стверджував, що всього по справі вже було допитано 83 свідка, і всі вони підтвердили фактичні обставини інкримінованого Луценкові злочину.

Захисники та родичі Луценка раніше заявляли, що суд над екс-міністром намагаються завершити якнайшвидше, щоб випередити рішення Європейського суду з прав людини щодо нього.

Генеральна прокуратура обвинувачує Юрія Луценка у перевищенні службових повноважень. Cуд над колишнім міністром розпочався у травні, а він сам перебуває у камері попереднього ув’язнення з грудня 2011 року.
XS
SM
MD
LG