Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: біометричні документи – обов’язкова вимога для безвізового режиму з ЄС


Чип на біометричному паспорті
Біометричні паспорти – один із ключових елементів для запровадження безвізового режиму між Україною та Євросоюзом. Це також одна з умов для переговорів між Україною і США щодо запровадження 10-річних багатократних американських віз для українців. Про це сьогодні повідомив заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін на зустрічі із українськими ЗМІ.

«Це не питання встановлення конкретних термінів, це для наших європейських колег не є критичним. Для них критичні дві речі: ефективне забезпечення з технічної точки зору біометричних документів, та належне законодавче регулювання», – наголосив Клімкін.

За його словами, у разі запровадження біометричних паспортів, забезпечення належного функціонування міграційної служби та створення антикорупційного органу, Київ виконає першу фазу Плану дій щодо запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС. Друга фаза передбачає імплементацію відповідних документів між Києвом та Брюсселем.

Також, як повідомив Клімкін, МЗС та європейська комісія ведуть переговори щодо внесення змін до діючої візової угоди між Україною та ЄС, з метою стандартизувати вимоги та відповідні папери європейської сторони до подавачів заяв на отримання Шенгенських віз.
XS
SM
MD
LG