Доступність посилання

ТОП новини

Україна зійшла зі шляху євроінтеграції – глава МЗС Швеції


України зійшла зі шляху євроінтеграції і опинилася на перехресті, вважає міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

«Питання стоїть так: чи може Україна повернутися на шлях євроінтеграції, або ми застрягли на тому, що є де-факто відходом від євроінтеграції», – сказав він на восьмому Українському ланчі в Давосі, організованому Фондом Віктора Пінчука в п'ятницю.

Більдт нагадав, що ПАРЄ чітко висловила свою позицію про те, що підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом наразі залежить від того, як довго буде колишня Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко у в'язниці.

Більдт зазначив, що не почув пояснень у виступі Президента Віктора Януковича, і додав, що справа Тимошенко – не єдина, а лише найвідоміша з тих, де існують великі сумніви у верховенстві права.

Член Європарламенту Марек Сівець зазначив, що основним випробуванням у 2012 році стануть вибори. «Якщо вони будуть вільними, то тоді Україна може бути частиною Європи, інакше – це все, це кінець мрії», – сказав він.

Вчора у Стразбурзі на сесії ПАРЄ проголосували за резолюцію «Функцiонування демократичних iнститутiв в Українi». «Асамблея закликає моніторинговий комітет продовжувати пильно стежити за ситуацією і пропонувати будь-які подальші дії, які може Асамблея вжити, аж до можливих санкцій, якщо вимоги не виконають», – сказано в резолюції.

Зараз відбуваються щорічні збори Всесвітнього економічного форуму, які традиційно приймає альпійське містечко Давос.
XS
SM
MD
LG