Доступність посилання

ТОП новини

У США підвищують погодинну плату


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах Америки підвищили плату для багатьох робітників, чиї заробітки є найнижчими. Всупереч федеральному закону, що встановлює мінімальну зарплату, деякі штати автономно підвищують мінімальний рівень виплат. Це, у свою чергу, спричиняє суперечку – навіщо збільшувати мінімальну оплату праці під час зростання безробіття.

Згідно із федеральним законом, мінімальна зарплатня у США становить 7 доларів 25 центів за годину. Однак, у кожного штату свої права. Наприклад, у штаті Вашингтон, на Північному Заході країни, законодавчі збори вирішили, що мінімальна погодинна зарплата, яка досі становила там 8 доларів 67 центів, недостатня для прожиткового мінімуму. Її підвищили до 9 доларів 4 центів.

Мінімальну плату, зазвичай, отримують робітники без кваліфікації. Наприклад, нічні охоронці, офіціанти, швейцари у житлових будинках, землекопи, вантажники…

Федерально встановлена мінімальна погодинна плата підвищує заробіток робітника вище рівня визнаної бідності. Але що таке визнана бідність?

Як прожити на мінімальну плату

За федеральним законом, порогом бідності вважається статок родини з трьох осіб, яка заробляє трохи більше, ніж 1544 долари на місяць. Якщо у родині працює лише чоловік, то у перерахунку на 40 годинний робочий тиждень це становить близько 9 доларів на годину. Цей рівень бідності дає родині право на пільги, такі як продовольчі купони та медичне забезпечення. Відтак, якщо мінімальну погодинну плату підвищують рішенням уряду, то кому це вигідно: робітникові чи працедавцеві?

«Якщо у вас обмежений штат і ви самі працюєте, ви можете скорочувати робочі години заради економії. Якщо ви мусите підвищувати зарплату, це зменшує ваш прибуток», – каже Скайлер Райлі, молодий підприємець, який два роки тому відкрив ресторан на околиці міста Сіеттл і сам працює там кухарем.

З іншого боку, Дейвід Купер, провідний аналітик вашингтонського Інтитуту економічної політики, вважає що підвищення мінімальної погодинної платні нині необхідне.

«Підвищення мінімальної плати є фактично зменшенням корпоративних прибутків на користь низькооплачуваних працівників. Відомо, як такі люди витрачають свої гроші. Вони витрачають кожну копійку. Отож збільшення попиту сприяє збільшенню економічної активності, що у свою чергу створює нові робочі місця», – зазначає Дейвід Купер.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG