Доступність посилання

ТОП новини

Суд відмовився звільнити Луценка з-під варти попри резолюцію ПАРЄ


Печерський районний суд Києва відмовився звільнити з-під варти колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, незважаючи на резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи.

Таким чином, суд відмовив у задоволенні клопотання Луценка та його адвокатів, заявленого під час сьогоднішнього засідання.

Відповідно до рішення суду, запобіжний захід Луценкові обрано у спосіб, передбачений законодавством України.

Щодо резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, суд зазначив: «Конституція України гарантує недоторканність суду і забороняє вплив на нього в будь-який спосіб, у будь-якій формі. При цьому немає значення, з якої інстанції і в який спосіб здійснюється цей вплив».

Після оголошення рішення суд продовжив ознайомлення з матеріалами справи.

26 січня на сесії у Страсбурзі ПАРЄ ухвалила резолюцію «Функціонування демократичних інституцій в Україні». У документі ПАРЄ зокрема висловила стурбованість станом здоров’я ув’язнених колишніх урядовців: колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка та колишнього прем’єра Юлії Тимошенко.

ПАРЄ також закликала українську владу негайно звільнити Юрія Луценка та Валерія Іващенка. Водночас у резолюції міститься заклик дозволити без попередніх умов провести обстеження стану здоров’я Юлії Тимошенко і, в разі необхідності, – надати дозвіл на лікування незалежними медиками за межами пенітенціарного закладу.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG