Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві урочисто відкрили Національний стадіон – без футбольного поля…


Національний стадіон у Варшаві
Варшава – У неділю з піврічним запізненням відбулося урочисте відкриття Національного стадіону у Варшаві. Це найбільший польський стадіон, споруджений для потреб Євро-2012. Підготовка до цієї урочистості відбувалась у нервовій атмосфері, оскільки міська влада Варшави обіцяла, що не дасть дозволу на відкриття незавершеної будівлі. Перший футбольний матч на цьому вже відкритому та все ще недоробленому стадіоні запланований на 11 лютого. Чи відбудеться?

Майже до останнього моменту перед урочистим відкриттям Національного стадіону у Варшаві на його території тривали будівельні роботи. Тому служби, відповідальні за безпеку проведеня масових заходів, зволікали з дозволом на проведення цієї урочистості.

Про свою незгоду на відкриття стадіону з недоліками заявляла, зокрема, міська влада польської столиці. Організатори урочистого широко розрекламованого відкриття стадіону зітхнули з полегшенням незадовго перед цим святом. Будівельники все-таки завершили основні опоряджувальні роботи, які дозволи організувати на стадіоні концерт для сорока тисяч глядачів.

Приємно вражає, та мусить «позеленіти»

Урочисте відкриття Національного стадіону супроводжувалося виступами зірок польської музики. З огляду на польсько-український характер Євро-2012, концертну програму відкривав український гурт «Гайдамаки». Варшав’яни та гості польської столиці захоплені новим польським стадіоном. Один із присутніх на урочистому концерті глядачів каже: «О, мій Боже! Супер! Стадіон з розсувним дахом, я ще такого не бачив! Чотири велетенські плазмові екрани, усе підсвітлене, це просто чудово, це створює велике враження».

Проте глядачі урочистого концерту не могли не зауважити найбільшого недоліку нововідкритого стадіону. Футбольне поле все ще не має зеленого покриття. Поки що – це велетенська бетонна плита. Саме тому установи, які контролюють спорудження польського Національного, погодилися на експлуатацію всієї споруди стадіону за винятком футбольного поля.

Крім цього, польська поліція не впевнена, що стадіон уже готовий до проведення безпечних для вболівальників футбольних матчів. Тож як на такому стадіоні відбудеться перший футбольний матч, запланований на 11 лютого? Це мав би бути матч на суперкубок Польщі під час якого зустрінуться запеклі суперники – футбольні клуби Варшави («Легія») та Кракова («Вісла»).

Впритул до першого матчу, але закінчити встигнуть?

Польський міністр спорту Йоанна Муха не гарантує, що цей матч відбудеться. Вона каже, що це залежить не від неї, а від двох організацій, передусім від акціонерного товариства «Екстраклас», яке організовує такі матчі. «Перший організатор, – говорить Муха, – це «Екстраклас» , який мусить виконати всі вимоги щодо безпеки на стадіоні, а покищо такої документації, яка б підтверджувала безпеку на стадіоні не надано. Друга організація, від якої це залежить – це міська адміністрація Варшави. На сьогодні міська влада схиляється до думки не дати такого дозволу».

Натомість Рафал Каплєр, голова польського Національного центру спорту, переконаний, що через два тижні перший футбольний матч таки відбудеться на полі Національного стадіону. За його словами до 11 лютого ще є трохи часу, тож організатори цього історичного футбольного поєдинку встигнуть вирішити всі проблеми.

У свою чергу міністр Йоанна Муха наголошує, що недоліки головного польському стадіоні не вплинуть на перебіг Євро-2012. «Нема таких небезпек, які б загрожували проведенню Євро, чи вболівальникам, – каже Муха. – Залишилося дещо доробити так, щоб бути впевненим у тому, що вболівальники почуватимуть себе комфортно під час цього заходу, так, щоб вони добре запам’ятали Польщу. Але не йдеться про якісь значні проблеми».

Польські медіа наголошують, що неготове футбольне поле – це не єдина помітна вада Національного стадіону. Розсувний дах над цим стадіоном не спрацьовує при низьких температурах. Його не встигли натягнути над стадіоном до настання січневих морозів. А оскільки найближчі дні у Польщі будуть дуже холодними, перший футбольний матч на польському Національному може відбутися на засніженому полі.

Гордість Польщі у цифрах

Національний стадіон у Варшаві – це найсучасніша і найбільша спортивна арена у Польщі. Якщо ж взяти до уваги кубатуру всієї споруди, то це найбільший такого типу об’єкт у Європі. Його спорудили на місці старого занепалого стадіону, на якому у 1990-ті роки діяв найбільший у Європі базар.

Будова стадіону розпочалася в жовтні 2008 року. Загальна поверхня даху стадіону – чотири гектари. На трибунах цього спортивного об’єкту можуть поміститися 58 тисяч осіб.

Національний стадіон буде головною футбольною ареною футбольного чемпіонату Європи «Євро-2012». Саме тут відбудеться урочисте відкриття європейського футбольного свята, а також чвертьфінал та один півфінал цього чемпіонату.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG