Доступність посилання

ТОП новини

Барак Обама підтримав реформи в Грузії


Президенти обговорювали угоду про вільну торгівлю між країнами та співпрацю у сфері безпеки
Прага – Президент США Барак Обама у Білому домі зустрівся з грузинським колегою Міхеїлом Саакашвілі. Зокрема, йшлося про можливості угоди про вільну торгівлю між вдома країнами та співпрацю в царині безпеки в регіоні Кавказу. Обама підтвердив грузинському лідерові «можливість» підписання такої угоди та її «виграшний» характер для обох країн.
Угода про вільну торгівлю була б виграшною для обох сторін
Барак Обама

Глава Білого дому наголосив під час зустрічі з президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі про необхідність проведення великої підготовчої роботи для узгодження договору про вільну торгівлю між США та Грузією, що вимагає «усунення тарифів, квот та інших торгових обмежень»: «Ми вважаємо, що угода про вільну торгівлю була б виграшною для обох сторін, США та Грузії, оскільки ми продовжуємо шукати нові можливості для інвестицій з боку американських фірм, можливостей продажу до Грузії наших товарів і послуг і навпаки, щоб Грузія також мала можливості торгівлі з нами».

Саакашвілі: «Договір про вільну торгівлю зі США допоможе Грузії укріпитися як нації»

Президент Грузії назвав переговори з Бараком Обамою «надзвичайно результативними» та наголосив, що обидві сторони «в принципі отримали від цієї зустрічі все , що хотіли». Зокрема, Міхеїл Сакашвілі сказав президентові США підчас цих переговорів: «Дуже важливо, що ви згадали про перспективу договору про вільну торгівлю з Грузією, бо це принесе для моєї держави більше активності, допоможе в цілому укріпитися нашому народові як нації».

Експерти наголошують, що Барак Обама не лише заявив про перспективу нової угоди з Грузією, а й зробив акцент на важливості співпраці в царині безпеки в регіоні та «похвалив Грузію – як зразок для наслідування у темпах реформ в регіоні».

Президент США підтвердив американську підтримку членству Грузії в НАТО та подякував грузинам за допомогу в Афганістані, назвавши Тбілісі «одним із найбільш активних учасників подій в цій країні з-поза НАТО». Очікується, що питання членства Грузії в НАТО буде обговорене на саміті Альянсу у травні в американському Чікаґо.

Окремо на переговорах йшлося про парламентські вибори в Грузії у жовтні та про вибори президента у 2013 році. Президент США наголосив, що Вашингтон очікує демократичного виборчого процесу в цій країні.

В січні США та ЄС критикували Тбілісі за новий виборчий закон, котрий не відповідає принципам рівності всіх політичних сил у виборчому процесі. Критики також кажуть, що виборчий закон Грузії обмежує права опозиції. Саакашвілі також звинувачують у розправах над інакодумцями та обмеженні свободи преси в державі.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG