Доступність посилання

ТОП новини
25 жовтня 2020, Київ 19:26

Закриття EX.UA – це конкурентна війна, і тут держава не повинна бути на боці когось – експерт


За порушення прав інтелектуальної власності припинена діяльність одного з найпопулярніших файлообмінників України
Прага – Київ – В Україні за порушення прав інтелектуальної власності припинили діяльність одного з найпопулярніших файлообмінників EX.UA. «Під час обшуків в офісі та дата-центрах файлообмінного ресурсу оперативники вилучили 200 серверів із загальним обсягом інформації понад 6000 терабайтів», – мовиться у повідомленні прес-служби Міністерства внутрішніх справ України. За даними МВС, «справа не в технічних проблемах та збоях, а у кримінальній справі, в рамках якої українські правоохоронці припинили діяльність вказаного ресурсу».

Ситуацію для Радіо Свобода прокоментував Олександр Ольшанський, заступник голови правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ).


– Що означає закриття цього дуже популярного файлообмінника EX.UA для користувачів інтернету? Чи не почнуть вони масово переходити на інші, вже не українські, файлообмінники в інших країнах для того, щоб скачувати потрібну їм інформацію?

– Так, і їх багато є, таких файлообмінників. Ми зараз слідкуємо в асоціації (Інтернет Асоціація України (ІнАУ) – ред.) за падінням трафіку в мережі обміну в Україні, і було таке значне падіння вдень, але зараз уже трафік повільно відновлюється, тому що користувачі використовують інші джерела інформації, інший портал і так далі. І я думаю, що завдяки соціальним мережам адреси нових порталів, де можна обмінюватися файлами чи переглядати відео, дуже швидко розповсюдяться.

– Як Ви вважаєте, чи цей крок МВС, закриття популярного файлообмінника, – чи це є позитивне рішення, чи негативне?

– Я не вважаю, що це є позитивне рішення, бо це ніяку проблему не вирішує, це лише знищує найбільший український ресурс, ніякої проблеми таким чином вирішити неможливо. Я думаю, що взагалі питання авторського права в інтернеті – це, як ми бачимо по подіях і в Сполучених Штатах, зараз, швидше, інструмент конкурентної боротьби чи конкурентної війни навіть. Війна великих компаній за свої прибутки, а не відстоювання якогось права…

– Чи, на Вашу думку, може бути якийсь крок назад з боку МВС?

– Мені дуже тяжко це говорити, бо я бачу тут дві проблеми. По-перше, якщо такий крок буде, то все одно вже завдано величезної шкоди EX.UA, а по-друге, я вважаю, що це вже залежить від юристів цієї компанії, чи, може, вони будуть переміщувати цей бізнес за межі України, чи, може, в інакший спосіб будуть вирішувати цю проблему, чи, може, будуть оскаржувати постанову слідчого в суді. Тут є багато-багато можливостей для цього.

– Наскільки мені відомо, минулого року ця компанія говорила про плани запуску ліцензійного контенту на своєму сайті і заперечувала звинувачення в піратстві. Отже, зараз її, властиво, не звинувачують у піратстві?

– У піратстві, але не в піратстві щодо відео- чи аудіоконтенту, а в розповсюдженні програмного забезпечення, що не є основою їхньої діяльності. Можливо, що хтось із користувачів завантажив програмне забезпечення заборонене, але це не було їхньою основною діяльністю. Я вважаю, що їм варто боротися за свої права, але в Україні це дуже-дуже важко, бо, наприклад, вони хотіли зробити цей портал більш ліцензованим, представляти ліцензований контент, але оці компанії, які скаржаться на те, що у них вкрали цей контент, у них неможливо його придбати за гроші! Вони не ліцензують контент в Україні для використання в інтернеті! Це величезна проблема в Україні.

– Чи Ви припускаєте взагалі, хто конкретно стоїть за таким рішенням – звичайно, виконувала це рішення міліція, але кому це вигідно?

– Тут дуже важко сказати. Це можуть бути і конкуренти – такі ж самі файлообмінні сервіси, бо їх дуже багато і в Україні, і за межами України, це може бути хто завгодно. Але я говорю, що ось ця, така показова, боротьба за авторські права – це скоріше не боротьба, а конкурентна війна, і тут держава не повинна бути на боці когось.
  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.

Дивитись коментарі (18)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG