Доступність посилання

ТОП новини

Зганьблений лицар


Лицарського титулу й усіх супутніх регалій позбавлено колишнього керівника Королівського банку
Лондон – Репутація професії банкіра у Британії зазнала чергового удару. Лицарського титулу й усіх супутніх регалій позбавлено колишнього керівника Королівського банку Шотландії Фреда Ґудвіна. Такий крок спеціального урядового департаменту дуже незвичайний.

У минулому подібні позбавлення були застосовані, зокрема, до італійського фашистського лідера Беніто Муссоліні та румунського диктатора Ніколає Чаушеску.

Так чи інакше, а ім’я банкіра Фреда Ґудвіна залишиться в історії. Колишній керівник банку RBS став у Британії уособленням фінансової кризи і проблем банківської галузі, каже міністр фінансів Джордж Осборн.
RBS став символом усього поганого, що відбувалося з британською економікою
Джордж Осборн

«RBS став символом усього поганого, що відбувалося з британською економікою за останнє десятиріччя. І сталося це за часів керівництва Фреда Ґудвіна. Тому цілком виправдано, що він втратить своє лицарство. Головне завдання чинного уряду в тому, щоб повернути усі гроші платників податків, які були використані на порятунок банку», – заявив міністр.

2008 року на порятунок лише одного Королівського банку Шотландії британський уряд витратив астрономічну суму – 45 мільярдів фунтів. А передували цьому 9 років Фреда Ґудвіна на посаді керівника банку, який за той час із середнього розміру британського банку перетворився на глобальну фінансову установу. Це виглядало як успіх.

Проблема виявилася у тому, що велетень стояв на глиняних ногах, і коли світова фінансова система захиталася, RBS почав падати одним із перших через рекордні за усю історію британської банківської галузі збитки.

Стала очевидна одна з найбільших помилок Ґудвіна на посаді, коли він вирішив уже на початку фінансової кризи 2007 року придбати нідерландський банк ABN Amro.

Навіть зараз Ґудвін має захисників. Керівник британського Інституту директорів Саймон Вокер, стверджує, що покарання Ґудвіна політизоване.
Це політизує усю систему нагород
Саймон Вокер

«Йти на такий крок тому, що вам хтось не подобається і ви вважаєте, що хтось вчинив неправильно, це одне. Але там немає злочину і немає звинувачень у скоєнні злочину. Тому я вважаю це невиправданим і воно політизує усю систему нагород», – переконаний Вокер.

Справа дійсно політична, якщо політикою вважати відображення суспільний настроїв. Багато британців вважають, що саме прорахунки і жадібність фінансистів та інших підприємців стали головним поштовхом до теперішніх економічних проблем.

А найбільше у суспільстві лунало обурення тим, що, заваливши свій банк, Фред Ґудвін 2009 року пішов на пенсію з мільйоном доларів на рік та ще й отримавши титул лицаря з медаллю. Це було вже занадто для багатьох.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG