Доступність посилання

ТОП новини

Новий посланець ЄС у Косові застерігає про розкол між сербами й албанцями


Новий спеціальний представник Європейського Союзу Самуел Жбоґар заявив сьогодні, що найбільшим викликом для Косова залишається розкол між місцевими сербами й албанцями за національністю.

Жбоґар, який поєднує цю посаду з дотеперішньою, міністра закордонних справ Словенії, сказав в інтерв’ю словенському агентству STA, що його головним завданням у Косові буде інтегрувати косовських сербів на півночі цієї території.

За його словами, Євросоюз має подолати страх і взаємну відразу, які далі панують серед косовських албанців і сербів і ділять косовців на національні громади.

Він також додав, що ЄС надав 70 мільйонів євро на розвиток державних інституцій Косова і що найближчим часом мають початися торгові переговори Євросоюзу з Косовом.

Косово, будучи автономним краєм Сербії під адміністрацією ООН, односторонньо проголосило незалежність від Сербії майже чотири роки тому. Цю самопроголошену незалежність відтоді визнали 86 країн-членів ООН, але в Європейському Союзі немає єдності з цього питання. Сербія далі вважає Косово і Метохію автономним краєм у своєму складі.

Самуел Жбоґар, міністр закордонних справ Словенії, в грудні минулого року був призначений на чоло представництва ЄС у Косові як спеціальний представник Євросоюзу, але також залишається міністром.
XS
SM
MD
LG