Доступність посилання

ТОП новини

Дочка Тимошенко закликає США тиснути на адміністрацію Януковича


Вашингтон – Дочка Юлії Тимошенко Євгенія вчора виступила в американському Конгресі на слуханнях про Україну. Вона закликала США не забувати про новітніх політичних в’язнів в Україні і тиснути на адміністрацію Віктора Януковича задля повернення України на шлях демократії та реформ.

Слухання про Україну відбулося під егідою Комітету з питань закордонних справ Сенату США. Сенатор Джін Шагін, яка вела слухання, зазначила, що політично мотивовані судові процеси й переслідування опозиції вже коштували Україні дорого, адже підписання договору з ЄС про зону вільної торгівлі затримане саме через ув’язнення колишнього Прем‘єра України Юлії Тимошенко.

«Україні буде неможливо поглиблювати відносини із Заходом, допоки пані Тимошенко залишається за гратами. Вона повинна бути звільнена», – заявила сенатор Шагін.

Учора директор Національної Розвідки США Джеймс Клаппер, виступаючи у Конгресі з доповіддю про загрози американській безпеці, констатував, що під керівництвом Віктора Януковича українська демократія опинилася в облозі, Київ все більше й більше наближається до авторитаризму (про Україну читайте на сторінці 23).Ув’язнення Юлії Тимошенко є лише одним прикладом цієї тенденцієї. Такий розвиток подій створює виклики американським інтересам, заявив Джеймс Клаппер.

Тиск допоможе?

Головним доповідачем на слуханнях була дочка ув’язненого прем’єра Євгенія Тимошенко. Вона нагадала американським урядовцям не лише про свою матір, а й про кримінальні справи проти інших членів сім’ї Тимошенко та опозиції, у тому числі й проти голови Харківського відділення «Батьківщини» Арсена Авакова.

Євгенія Тимошенко закликала американців тиснути на український уряд, щоб усі новітні політичні в’язні були звільнені. «Ми вас просимо не припиняйте тиснути на Україну. Ми бачимо з іншими справами політв’язнів, що це допомагає. Ми переконані, режим та люди, що переслідують опозицію в Україні, повинні знати, що вони під наглядом і повинні змінити свій курс. Ми могли б просити застосування обмежувальних заходів, зокрема проти тих, хто чинить ці політичні репресії й цинічно їх продовжує, не зважаючи на протести демократичного світу», – сказала Євгенія Тимошенко.

Серед аудиторії, що спостерігала за свідченням не лише Євгенії Тимошенко, а й колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера, віце-президента Атлантичної ради Деймона Вільсона та енергетичного експерта Едварда Чау, були такі неочікувані люди, як народний депутат Сергій Ківалов, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко та радник Президента Ганна Герман.
  • Зображення 16x9

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001–2007 роках заступник директора Української редакції. 2007–2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG