Доступність посилання

ТОП новини

Харківський бабак Тимко прогнозує затяжну весну


Харківський бабак Тимко
Харківський бабак Тимко, якого за традицією на свято провесни 2 лютого розбудили, прокинувся і побачив свою тінь. За словами біологів зі станції університету імені Каразіна у селищі Гайдари, де зимує Тимко, це означає, що весна буде рання і затяжна.

Біологи також розповіли журналістам, що тварина прокинулася ще 1 лютого, відчуваючи сильні морози. Це означає, що морозна погода триватиме до кінця лютого, а по-справжньому потеплішає лише у середині березня.

Цього року бабака також вирішили випробувати на «передбачення» перебігу Євро-2012, а саме – які команди потраплять у фінал. За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, тварину посадили на іграшкове футбольне поле із назвами команд-суперників на Євро-2012.

Переможця визначали в залежності від того, у чий бік рухався Тимко. У підсумку бабак спрогнозував вихід до фіналу збірних України та Польщі, які перед тим здолають італійців і росіян, голландців і англійців відповідно.

На Харківщині День бабака за американською традицією святкують із 2004 року: традицію започаткували місцеві журналісти та екологи, щоб привернути увагу громадськості до проблеми охорони популяції бабаків.
XS
SM
MD
LG