Доступність посилання

ТОП новини

Держспецзв’язок передав правоохоронцям IP-адреси, з яких блокували сайт Президента


Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації передала до правоохоронних органів усі встановлені нею IP-адреси комп’ютерів, із яких здійснювали атаки на сайт Президента України, повідомляють сьогодні агентства з посиланням на прес-службу Держспецзв’язку.

Вжиті заходи забезпечили захист веб-сайту від знищення, наголосили в Держспецзв’язку, додавши, що при цьому було зафіксовано «незначні затримки в обробці запитів користувачів», але «застосування сучасних засобів і методів боротьби з комп’ютерними атаками та висока професійна підготовка фахівців Держспецзв’язку та Адміністрації Президента України забезпечили безперервну роботу інтернет-представництва Президента України», стверджується в повідомленні.

При цьому служба додала, що атаки на сайт тривають. Водночас там нагадали, що за такі дії передбачена відповідальність за статтею 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи електрозв’язку).

Учора сайт Президента тривалий час не працював узагалі чи працював зі значними перебоями.

Так само останніми днями зазнали нападів сайти ще кількох державних відомств.

Напади спершу пов’язували з позавчорашнім закриттям українськими правоохоронцями файлообмінного сервісу EX.UA за звинуваченнями в порушенні авторських та суміжних прав. Однак в інтернеті розміщені заяви учасників нападів, які заявляють, що таким чином вони протестують не проти закриття сайту, яке вони вважають необґрунтованим, а проти самої української влади, яка дозволяє собі такі дії.
XS
SM
MD
LG