Доступність посилання

ТОП новини

Закриття ЕX.UA – показуха влади (огляд преси)


Київ – Закриття файлообмінного сервісу ex.ua – зовсім не боротьба з піратством, а просто чергова беззмістовна показуха української влади, стверджує тижневик «Кореспондент». Водночас, вдаючи боротьбу з піратством, влада не пропонує українцям розумної альтернативи у вигляді легальних інтернет-ресурсів, наголошує видання.

Опозиція в Україні ніколи не об’єднається. Це не реально і суперечить українській ментальності, стверджує експерт газети «День». Однак, на його думку, головним чинником, що заважатиме об’єднанню опозиції, є виборча система, яка не дозволяє створювати блоки. А об’єднуватися у партії ніхто не буде. Особливо за умов, коли чотири опозиційні партії мають шанс пройти в парламент. На думку експерта, проблема не в тому, що треба домовлятися, а в тому – як. Тому потрібно визначати не найбільш рейтингового кандидата, а найбільш об’єднавчого, переконаний політолог.

Приватизація найбільшої енергокомпанії України – «Дніпроенерго» – остаточно пересварить головних олігархів. Як переконує тижневик «Коментарі», основним претендентом на придбання цієї компанії є Рінат Ахметов, який уже встиг взяти її в оперативне управління. Але перевага донецького мільярдера не здається такою очевидною, якщо врахувати, що його конкурентом у цій битві буде Ігор Коломойський, який уже встиг підготувати кілька «сюрпризів» своєму конкурентові. До того ж, Коломойський уже неодноразово доводив, що може ускладнити життя будь-кому, якщо його інтереси не будуть враховані. Про це наголошується в статті «Ахметов спіткнеться об Коломойського».

За два роки правління Януковича, олігархи-монополісти Ахметов, Коломойський та Фірташ отримали можливість доїсти те, що не доїли, і забрати ще не приватизоване. Тому вони не зацікавлені в реформах, стверджує експерт «Газети по-українськи». Скажімо, Ахметов та Фірташ не реформуватимуть обласні енергетичні компанії, оскільки вони, будучи монополістами, самостійно можуть встановлювати ціни. Це неможливо зробити в Європі, де відокремлюють виробництво, постачання і роздрібний продаж газу. Завдяки конкуренції у кожного різна ціна і є можливість купувати дешевше. В Україні ж на це сподіватися поки марно, переконаний експерт.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG