Доступність посилання

ТОП новини

Харківський суд визнав незаконним порушення справи проти чорнобильця


Київський районний суд Харкова скасував постанову про порушення кримінальної справи проти активіста-чорнобильця Володимира Білоєнка. Про це Радіо Свобода повідомив голова «Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля» Володимир Проскурін.

«Суд визнав, що справа порушена незаконно», – сказав Проскурін.

Білоєнко, разом із трьома іншими чорнобильцями, зокрема з Проскуріним, був підозрюваним у справі про підробку документів на отримання чорнобильських пенсій, порушеній слідчим відділом обласного управління внутрішніх справ. Ліквідатори тоді заявили про фальсифікацію матеріалів і звернулися до суду. Вони вимагали скасувати постанову про порушення справи і притягти слідчих до відповідальності.

Суд визнав, що для порушення справи у слідчого було недостатньо даних, які вказували б на наявність ознак злочину: зокрема, не була проведена належна перевірка документів, необхідна для ухвалення рішення.

Найближчим часом суд має розглянути скарги інших чорнобильців.

Наразі харківські ліквідатори через сильні морози припинили акцію протесту на майдані Свободи. Повернутися на площу вони планують у понеділок.

Чорнобльці вимагають припинити кримінальне переслідування їхніх активістів, а також припинити перевірки особливих справ і медичних документів усіх ліквідаторів. В організації таких перевірок чорнобильці звинувачують заступника голови облдержадмінстарції Ігоря Шурму. Сам чиновник називає такі перевірки «традиційними» для початку року.
XS
SM
MD
LG