Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Молдови: Україна – гарант розв’язання придністровської кризи


Прем’єр-міністр Молдови Влад Філат заявляє, що Україна була і залишається надійним партнером Молдови і справжнім гарантом у розв’язані придністровської кризи. Про це він сказав по завершенні офіційного візиту до Києва.

За його словами, саме з ініціативи України у січні цього року Кишинів і Тирасполь вирішили продовжити переговорний процес. «Україна завжди підтримувала переговорний процес з дуже коректною позицією, виступаючи за незалежність і територіальну цілісність Республіки Молдова. В останній час роль України у переговорах зросла. Наш спільний інтерес – і Кишинева, і Тирасполя – щоб роль України і надалі зростала. Адже Україна наш сусід, ми маємо з нею партнерські дружні стосунки, Україна не має корисливих інтересів у розв’язанні придністровської проблеми», – наголосив Філат.

У 2005 році Україна виступила з ініціативою залучити міжнародну спільноту до розв’язання придністровського конфлікту: Київ тоді запропонував форуму «5+2» (Молдова, самопроголошена Придністровська молдовська республіка, Росія, Україна та Організація з безпеки і співпраці в Європі плюс ЄС і США як спостерігачі).

Переговори у цьому форматі відновляться у березні у Дубліні після більш ніж річної перерви та зміни лідера Придністров’я.
XS
SM
MD
LG