Доступність посилання

ТОП новини

Сайти місцевої влади: мало інформації, багато піару


Дніпропетровськ – Більшість сторінок сайтів органів місцевої влади України є малоінформативними й незручними для користувачів. Але там вистачає самопіару чиновників. Такими є результати дослідження, здійсненого активістами однієї з громадських організацій Дніпропетровська. Вони проаналізували сайти органів місцевої влади України: облдержадміністрацій, райдержадміністрацій, міських рад тощо. Дослідники прагнули визначити міру відкритості чиновників у віртуальному просторі.

Експерти – активісти громадської організації «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» – проаналізували наповнення понад 170 офіційних веб-сторінок виконавчої влади. Позитив відзначили такий: наразі всі органи нарешті мають офіційні представництва в Інтернеті. Однак інформаційне наповнення більшості сайтів, кажуть експерти, шкутильгає: там зазвичай багато піару керівника структури і мало інформації, корисної для відвідувачів.

За результатами моніторингу, 15% сайтів не інформують про проекти рішень відповідного органу влади, майже 90% – не подають відомості про сплату комунальних платежів та наповнення бюджету, чимало сайтів приховують дані про формування комунальних тарифів тощо, чим порушують чинне законодавство. Найменш інформативними автори дослідження визнали офіційні веб-сторінки Ради Міністрів Криму та Житомирської облдержадміністрації.

«Майже на жодному сайті немає інформації про оздоровчі заклади, навчальні заклади, правоохоронні структури, тобто якщо особа захоче туди звернутись, у неї немає такої можливості», – говорить провідний експерт проекту Ірина Шумик.

Для популяризації діяльності керівництва органу влади

«Сайти використовуються більше для популяризації діяльності керівництва органу влади, вони не зовсім корисні для пересічних громадян. Відповідальність за наповнення сайту несе керівник того органу влади, на сайті якого ви не змогли знайти потрібну інформацію», – додає керівник проекту Олексій Литвинов.

Офіційний інтернет-сайт Дніпропетровської міської ради місцева опозиція критикує кілька років поспіль. Владі закидають, що її офіційна сторінка надто дорого обходиться бюджету і малокорисна для мешканців. Днями сайт оновили, змінивши дизайн та структуру, проте він знову не відповідає сучасним вимогам, заявляє депутат міської ради фракції «УМ» Сергій Жуков. Сайт не функціональний, бо там відсутній пошук ухвалених рішень за датою та номером документа, а рішення виконкому і міськради представлені не повністю, каже депутат.

«На цьому сайті відсутнє головне: інформація про рішення міської ради та міського голови. Вони там є, але розкидані хаотично, позасистемно. Така робота не може робити владу відкритою. Документів, які б характеризували саме інвестиційну привабливість Дніпропетровська, англійською мовою немає», – заявив Сергій Жуков у коментарі для Радіо Свобода.

«На все треба час»

У міській раді звинувачення відкидають. Над удосконаленням сайту п’ятеро фахівців працювали понад півроку, на це не витратили жодної копійки бюджетних коштів, повідомив Радіо Свобода начальник управління внутрішнього політики міської ради Володимир Михайлишин.

«Сайт сучасний, функціональний, має нові розділи, має декілька нових субдоменів – це, по суті, окремі сайти, які дають змогу отримати необхідну інформацію. Є спеціальні субдомени, де розміщуються проекти й рішення міської ради, розпорядження міського голови. Зрозуміло, він буде наповнюватись, оновлюватись. Що стосується інформації для іноземних інвесторів, то буде й ця інформація, на все потрібен час», – зазначив посадовець.

Автори ж моніторингу офіційних веб-сторінок влади зазначають: проводили дослідження не для того, щоб критикувати, а щоб допомогти удосконалити. Деякі місцеві органи вже подякували експертам за зауваження, а чи удосконалять свої веб-стрінки, не поінформували.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG