Доступність посилання

ТОП новини

«Пірати» на річці Дунай


Напад на українську баржу в румунській частині Дунаю минулого місяця викликав дипломатичний скандал та напруження в українсько-румунських стосунках. Українські моряки звинуватили у нападі «піратів». Невже дійсно на Дунаї завелися пірати?

На початку січня прес-служба Українського Дунайського пароплавства повідомила, що на Дунаї з’явилися пірати, які нападають на українські судна. Зокрема, 4 січня на баржу УДП-1724 скоїло напад близько 15 осіб. Вони вимагали спиртного, цигарок, грошей, пального, а потім обшукали баржу. Шкіперові погрожували ножем, матроса хотіли викинути за борт. На щастя, ніхто з екіпажу не постраждав. Подібний напад стався на інше судно кількома днями пізніше.

Інцидент стався у відтинку річки, де баржі пересуваються за допомогою буксира і змушені чекати на свою чергу інколи по кілька годин.

Українське Міністерство закордонних справ дало доручення посольству розібратися у цій справі за допомогою румунських правоохоронців. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив речник міністерства Олександр Дикусаров.

«Ми не наполягаємо, що це пірати. Це звичайні злочинці, які нападають на судна, в тому числі на українські… Нас запевнили, що відбувається розслідування цих фактів, і ми чекаємо на відповідь», – сказав він.

Речник Міністерства закордонних справ Румунії підтвердив, що розслідування почалося, і зауважив, що така скарга з’явилася вперше, незважаючи на те, що українські та болгарські засоби масової інформації часто інформують по появу «піратів» у румунських водах.

Дунайське «піратство» як взаємно вигідні оборудки

Із джерел, наближених до слідства, Радіо Свобода стало відомо, що під піратами румунські слідчі розуміють не організованих злочинців на кшталт сомалійських, які викрадають людей і вимагають мільйонний викуп. На думку слідчих, тут ідеться, швидше, про «взаємовигідний бізнес» дрібних злодіїв-контрабандистів, які часто-густо діють за згодою самого екіпажу.

За словами джерела, зубожілі румунські рибалки є частими гостями на українських суднах, де вони обмінюються товаром чи купують щось із провезеного контрабандою. Розмови ж про піратів з’являються тоді, коли виникають суперечки між учасниками «транзакції».

Також, за словами румунського правоохоронця, брак коштів не дозволяє поліції ефективно контролювати ситуацію вздовж усього небезпечного відрізку річкового шляху.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG