Доступність посилання

ТОП новини

Греки повинні ще «затягнути паски», бо не отримають нової допомоги


Інакше Афіни не отримають наступної допомоги від ЄС і МВФ, а це загрожує Греції дефолтом уже через місяць
Брюссель – Наступна грошова допомога Греції від Євросоюзу та МВФ може до Афін і не надійти. Це означатиме дефолт країни та її вихід із зони євро, про який уже так довго говорять. Грецькі політики ніяк не дійдуть згоди в тому, як у державі далі «закручувати гайки». В Афінах триває справжній марафон дискусій, який розпочався минулих вихідних. Нові скорочення зарплат і численні структурні реформи, яких вимагають європейські та міжнародні кредитори, тим часом викликають гнів серед грецького населення: у вівторок у державі оголошений черговий загальнонаціональний страйк.

Греки щонайменше протягом останнього десятиліття безпідставно жили «на всю губу», констатують представники Європейської комісії. Нинішня безпрецедентна криза викликала солідарні почуття серед держав європейського блоку, які пообіцяли допомогти і врятувати Грецію від банкрутства.

Але взамін уряд країни повинен реформувати економіку, щоб вона з часом, так би мовити, повернулася з трясовини на твердий шлях. Заощадження дуже болючі, тож коаліційний уряд прем’єра Лукаса Пападімоса впроваджує їх дуже обережно й не поспішаючи.

Однак часу до можливого дефолту залишається все менше: якщо у лютому не вдасться розблокувати наступний пакет грошової підтримки, вже 20 березня у Греції може бути оголошено дефолт. У понеділок на це вказав і президент Франції Ніколя Саркозі під час спільної прес-конференції з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.

«Ситуація у Греції має бути виправлена раз і назавжди. Параметри для цього лежать «на столі», і наші грецькі друзі повинні взяти на себе відповідальність та проголосувати за обіцяну реформу. Німеччина та Франція заявляють: треба вирішувати вже, бо кошти для Греції не розблокують, якщо цих рішень не ухвалять і не запровадять», – каже французький лідер.

Час збігає, а домовленості все нема

Тим часом домовленості між греками та міжнародними кредиторами щодо наступного пакету позики загальним обсягом 130 мільярдів євро досі немає. Речник Єврокомісії Амадеу Алтафаж Тардіу на початку цього тижня визнав, що всі вже прострочені крайні терміни для ухвалення угоди між владою Греції та приватними кредиторами, від яких вимагають списання половини боргу.

А вихід із ситуації знайти треба негайно, бо тільки за умови виконання вимог «трійки», тобто Єврокомісії, МВФ та Європейського центрального банку, Греція ще може зберегти місце у єврозоні.

«Ми хочемо, щоб Греція залишалася у єврозоні, – говорить федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель. – Це наша (з Ніколя Саркозі) думка. Але мушу зауважити, що нова програма допомоги Греції не спрацює без домовленості з «трійкою». Ті, хто відповідає за ситуацію в державі, повинні пам’ятати, що у цьому питанні наша позиція непохитна».

Тим часом грецькі профспілкові організації у вівторок підіймають народ на черговий загальнонаціональний страйк. Люди не згодні з новими скороченнями: тисячі держслужбовців мають бути звільнені найближчим часом. На вимогу МВФ та ЄС уряд Греції, зокрема, також зобов’язаний зменшити на 20 відсотків розмір мінімальної середньомісячної зарплати.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG