Доступність посилання

ТОП новини

Тиждень НАТО в Україні: «спільні відповіді на спільні виклики»


Офіцери НАТО виконують роль учителів для курсантів Національного університету оборони та працівників МВС і СБУ
Київ – В Україні – Тиждень НАТО. Бойові офіцери альянсу виконують роль учителів для українських курсантів Національного університету оборони та працівників Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України.

Лекцію слухають понад триста курсантів та офіцерів, лектор – генерал-лейтенант Арне Бор Дальхеуґ, начальник Оборонного коледжу НАТО, один з керівників штабу групи військ «Північ». Він розповідає про загрози, які постали перед світом в останні роки, а деякі – буквально кілька днів тому. Це, наприклад, хакерські атаки на урядові сайти в Україні, США, Німеччині та Франції; напади на торговельні кораблі в Атлантиці та на річці Дунай; конфлікти у Сирії та Єгипті; терористичні акти в Іраку та Афганістані.

А оскільки ці конфлікти руйнують рівновагу міжнародної безпеки у кількох точках світу одночасно, боротися з ними також треба спільно, переконаний генерал-лейтенант Дальхеуґ.

«Офіцери, наприклад, перебувають у Брюсселі та Вашингтоні, але завдяки сучасним електронним комунікаціям вони спілкуються між собою, це така інтелектуальна оперативна мережа: людина плюс електроніка. Ці люди мають змогу у разі потреби зв’язатися з колегами на Близькому Сході чи в Афганістані і спільно проаналізувати тамтешні реалії – наскільки безпечна ситуація у тому чи іншому місті, чи несуть потенційну загрозу футбольний матч або мітинг студентів… Інформацію ми збираємо з різних джерел: від даних аналітиків НАТО чи військової розвідки до повідомлень у місцевих ЗМІ та знімків регіону, зроблених з супутників… Інформація обробляється і дозволяє визначити рівень безпеки у тому чи іншому місті, країні чи регіоні», – пояснює начальник Оборонного коледжу НАТО.

Бойові офіцери НАТО у ролі лекторів для українських вояків
Боротьба з морським піратством або подолання конфлікту на Близькому Сході – це дії кількох тисяч людей, які фізично перебувають за тисячі миль одне від одного, але працюють разом
Генерал-лейтенант Дальхеуґ

Генерал-лейтенант Дальхеуґ також розповів про лекторів Тижня НАТО в Україні: «Офіцери, які цього тижня проводять навчання для українських курсантів та офіцерів, мають досвід миротворчих та військових операцій у різних регіонах планети. А отже, знають, що означає «колективна безпека» на практиці, як організувати спільні дії військових з різних країн для упередження або локалізації конфлікту. Боротьба з морським піратством або подолання конфлікту на Близькому Сході – це дії кількох тисяч людей, які фізично перебувають за тисячі миль одне від одного, але працюють разом».

Посол Польщі в Україні Хенрик Літвін додає: під час Тижня НАТО офіцери альянсу поділяться з українськими колегами практичним досвідом підготовки та проведення військових операцій у різних місіях НАТО.

Хоча Україна проголосила позаблоковий статус, вона залишилась активним партнером альянсу, наприклад, в Афганістані та у Косові, наголосив Літвін.

Позаблоковість України: пасемо задніх…

Генерал-лейтенант Василь Телелим, начальник Національного університету оборони, зауважив: найголовніше цього тижня для слухачів – підняти рівень особистих знань та наростити рівень професійної майстерності завдяки вивченню досвіду альянсу.
Лекції і практичні заняття за участю фахівців НАТО сприяють нарощуванню бойової готовності та бойової майстерності українського війська, правоохоронців і спецслужб
Генерал-лейтенант Василь Телелим

«Лекції і практичні заняття за участю фахівців НАТО сприяють нарощуванню бойової готовності та бойової майстерності українського війська, правоохоронців і спецслужб. Сказав би, це своєрідне «підтягування» Збройних Сил України до найкращих світових стандартів. І ще один аспект: ми не повинні бути спостерігачами за подіями, які творяться у світі, а бути активними учасниками цих процесів і подій. Інакше ми опинимось «на задвірках», – заявляє український військовий.

Українські експерти вважають заходи у рамках Тижня НАТО дієвим уроком підвищення бойової готовності Збройних Сил. Хоча курс на позаблоковість не дозволяє вповні скористатися перевагами співпраці з Північноатлантичним союзом, констатує експерт Григорій Перепелиця.

«Нині звужена політика України відносно НАТО – альянс відповідно теж звужує тематику. Раніше вона була присвячена вступові (України) у НАТО плюс огляд стратегії та дій НАТО. А оскільки зараз українська політика позаблокова, сама Україна й обмежує питання, які раніше в обговорення були включені», – каже експерт.
План дій «Україна – НАТО» 2011 року виконано не більше ніж на 15 відсотків
Григорій Перепелиця

За словами Перепелиці, Тиждень НАТО – це також спроба українських військових «достукатись» до уряду, який мав би подбати про належне фінансування Збройних Сил. За даними українських військових експертів, поки що План дій «Україна – НАТО» 2011 року виконано не більше ніж на 15 відсотків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG