Доступність посилання

ТОП новини

Під час обшуків в квартирах Авакова вилучили 8 тисяч доларів і мобільні телефони


Арсен Аваков (архівне фото)
Під час обшуків в квартирах голови Харківського обласного осередку партії «Батьківщина» Арсена Авакова прокуратура вилучила 8 тисяч доларів і мобільні телефони. Про це повідомив начальник управління нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами прокуратури Харківської області Олександр Бабіков.

За його словами, «під час обшуків в Авакова був статус обвинуваченого у кримінальній справі із завданням матеріальних збитків, тому орган досудового слідства мав вжити заходи із забезпечення відшкодування збитків». «З цією метою і були вилучені гроші. Щодо телефонів, то їх завжди вилучають в таких випадках, щоб дослідити зв’язки обвинувачуваного», – сказав Бабіков.

За словами представника прокуратури, у справі Авакова вже допитали близько 60 осіб.

Крім того, у прокуратурі заявляють, що тричі наприкінці січня викликали екс-голову Харківської облдержадміністрації для ознайомлення із матеріалами справи, порушеної за фактом зловживання землею. Однак Аваков, за словами Бабікова, жодного разу не з’явився. Повістки, за даними прокуратури, були надіслані за місцем проживання та реєстрації Авакова.

Для з’ясування місця перебування лідера обласної опозиції прокуратура допитала родину Авакова, але ті, зі слів Бабікова, нічого з цього приводу не сказали. Водночас в прокуратурі з’ясували, що Аваков виїхав із України ще у вересні минулого року, тому його оголосили у міжнародний розшук.

У січні прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу за фактом незаконного відчуження землі у 2009 році, документи про це були особисто підписані тодішнім головою Харківщини Арсеном Аваковим.

Наприкінці січня порушили ще одну справу, вже за фактом перевищення Аваковим службових повноважень.

У понеділок, 6 лютого, Апеляційний суд Харківської області не задовольнив апеляцію захисника Авакова, який оскаржував рішення Червонозаводського райсуду Харкова про обрання для Авакова запобіжного заходу у вигляді арешту та оголошення у міжнародний розшук.
XS
SM
MD
LG