Доступність посилання

ТОП новини

7 лютого – День безпечного інтернету


Тренінги для підлітків у День безпечного інтернету
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Тренінги для підлітків у День безпечного інтернету

Київ – Сьомого лютого у світі відзначають День безпечного інтернету. За результатами опитування компанії Майкрософт, лише кожен десятий українець знає про більшість інтернет-загроз і розуміє, як себе від них захистити. Тож у 90 відсотків українських інтернет-користувачів легко виманити пароль від пошти або навіть пін-код кредитної картки, говорять експерти. При цьому на особливу небезпеку наражаються діти і підлітки.

День безпечного інтернету був започаткований Єврокомісією в 2005 році,
Він пропагує відповідальне та безпечне користування всесвітньою мережею, особливо серед дітей та молоді.

Дев’ятикласниця Олена залюбки зустрічається з он-лайн знайомими, про яких не знає зовсім нічого.

«Знайомилися в інтернеті, днів п’ять листувалися, спілкувалися, потім зустрічалися в реальному житті. Це абсолютно нормально, я так робила не раз», – розповідає дівчина.

Така поведінка дуже ризикована, говорять в Коаліції за безпеку дітей в інтернеті. Минулого року в Литві прогримів скандал – дівчинка познайомилася в інтернеті з – як вона думала – хлопчиком і пішла з ним на побачення. Новий знайомий виявився маніяком.

Переважна більшість (96%) українських дітей та підлітків у віці від 10 до 17 років користуються інтернетом, говорить координатор програми «Онляндія – безпека дітей в інтернеті» Артур Кочарян. І більшість часу вони проводять в соціальних мережах.
60 відсотків 15-річних дітей вже прийняли запрошення від віртуального незнайомця
Артур Кочарян

«За нашими соцопитуваннями, 51% підлітків сказали: так, ми розмістили особисті фото в соцмережі, 36% вказали свою домашню адресу, 46% додумалися вказати номер мобільного телефону. Зустрічі, побачення з незнайомцями після розмови в мережі – 60 відсотків 15-річних дітей вже прийняли запрошення від віртуального незнайомця і вже були з ними на зустрічі», – каже Кочарян.

Правила безпечного інтернету

Щоб уникнути потенційних негативних наслідків від такого спілкування, освітня програма «Онляндія» (до якої долучилися державні і приватні інституції) проводить тренінги з безпеки в інтернеті для дітей і підлітків. Минулого року курс про безпеку в інтернеті потрапив і до шкільної програми. Ініціатор проекту, директор соціальних програм компанії «Майкрософт Україна» Ярина Ключковська перерахувала Радіо Свобода основні правила безпеки в інтернеті.
Люди часто скачують фільми або якесь програмне забезпечення піратське, а разом з ним віруси
Ярина Ключковська

«Важливими правилами є такі: не розповідати чужим людям особисту конфіденційну інформацію, користуватися антивірусами, використовувати безпечні продукти, в жодному випадку не залишати ніде номери кредитних краток, не скачувати що попало. Люди часто скачують фільми або якесь програмне забезпечення піратське, а разом з ним віруси, які дають можливість зловмисникам проникнути на цей комп’ютер», – зазначила Ключковська.

Якщо цих правил не дотримуватися, можна, наприклад, стати жертвою кібершахраїв або вірусів, які «витягнуть» з вашого комп’ютера приватну інформацію про, наприклад, банківські рахунки.

Батькам фахівці радять використовувати програми батьківського контролю – вони обмежують доступ до небажаних сайтів, наприклад із порнографічним, неетичним контентом.

За останніми соціологічними дослідженнями, молодь в Україні все ж більш обачна та обережна в інтернеті, ніж старше покоління. Так, більшість підлітків не використовує один і той самий пароль для доступів до різних сторінок, сайтів та соціальних мереж.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG