Доступність посилання

ТОП новини

Батьки школярів з Макіївки не змогли відстояти дві школи


У Донецькому окружному адміністративному суді у вівторок винесли рішення про те, що дві макіївські загальноосвітні школи № 3 та № 100 були ліквідовані законно. Батьки школярів раніше подали позов на Макіївську міську раду, вимагаючи визнати протиправним рішення про закриття навчальних закладів.

Школи розташовані у досить віддалених районах Макіївки, в окремих селищах. Тепер діти змушені діставатися до нових шкіл автобусами.

Правозахисниця Марія Олійник, яка брала участь у процесі, пояснює Радіо Свобода: «У нас в області минулого року освіта недофінансована на 20 відсотків. Вони відправляють людей в безплатні відпустки, вони скорочують години перебування дітей у дитячих садочках. Все це недофінансування. Ну, просто в мене слів немає. Знищили просто школи і все. І нищать ці селища просто натурально. Апеляцію обов’яково будемо подавати, вони будуть боротися, вони сказали. Звичайно, дуже неприємно».

30 січня батьки дітей, які ходять до іншої донецької школи, № 111, святкували в суді перемогу. Ворошилівський районний суд міста Донецька виніс рішення частково задовольнити позов батьків про скасування рішення Донецької міськради від 15 квітня 2011 року закрити цю українськомовну школу.

У жовтні минулого року Президент Віктор Янукович заявляв про намір ввести мораторій на закриття українськомовних шкіл на сході країни і російськомовних на заході.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG