Доступність посилання

ТОП новини

Слід заморозити стосунки з Держдумою Росії – євродепутат


«Від участі у виборах відсторонюють тих кандидатів, які є справжніми конкурентами пана Путіна» – Крістіна Оюланд
Брюссель – Альянс лібералів та демократів за Європу, який є третьою найбільшою політичною групою Європарламенту, закликав припинити будь-які відносини із Державною думою Росії. Представник цієї фракції, депутат від Естонії Крістіна Оюланд в інтерв’ю Радіо Свобода сказала, що запропоноване замороження стосунків між парламентами покликане тиснути на російську владу та забезпечити вільні й чесні вибори.
Як ми можемо спілкуватися з російськими депутатами, якщо їх обрали нечесним шляхом

– Цьому є чітке політичне пояснення, що походить з грудня минулого року, коли Європарламент ухвалив резолюцію щодо нечесних та недемократичних виборів Думи. Ми тоді закликали до нових виборів і звернулися до Парламентської асамблеї Ради Європи не визнавати чинності цього парламенту. Нинішня пропозиція базується на таких підставах: як ми можемо спілкуватися з російськими депутатами, як із рівними та законними партнерами, якщо їх обрали нечесним шляхом. Тож, ми очікуємо нових виборів і тоді нова законна делегація російського парламенту зможе бути партнером Європейського парламенту.

– Але Вам добре відомі реакції російської влади на західну критику. Згадану резолюцію щодо порушень на виборах Думи президент Медведєв прокоментував так: мовляв, це наші вибори, а Європарламент повинен займатися європейськими справами. Вам не здається, що реакція Москви і цього разу є доволі прогнозованою?

– Думаю, це дуже типова, постійна реакція, яку ми чуємо не лише з вуст президента Медведєва. Ми часто бачимо подібні підходи, включно із сьогоднішніми заявами посла Росії при ЄС Володимира Чижова. Наші російські партнери завжди намагаються відвернути увагу на інші теми – подалі від їхніх справжніх проблем. Це робить діалог дуже складним і напруженим. Неможливо вести конструктивну розмову, коли одні говорять про одне, а інші ведуть мову про інше. На жаль, це дуже ускладнює прагнення до конструктивного діалогу та до конструктивних результатів.

– На останніх дебатах у Європарламенті парламентарі закликали російську владу до проведення президентських виборів у цивілізованих демократичних рамках. Проте, лунали й невтішні прогнози, зокрема, Ви натякали, що у березні у Росії буде чергове дежавю...
Від участі у виборах відсторонюють тих кандидатів, які є справжніми конкурентами пана Путіна

– Це дежавю має багато значень. Йдеться не лише про те, що пан Путін знову обійме президентську посаду. Це ще й про те, що траплялося, скажімо, з головою опозиційної партії та екс-прем’єром Михайлом Касьяновим. Дежавю тут полягає в тому, що йому 5 років тому відмовили в реєстрації кандидатом. Так само, як це нині зробили з паном Григорієм Явлінським, якого відсторонили від участі. Отже, з наближенням виборів ми вже маємо декілька дежавю. Це той самий почерк російського уряду, коли від участі у виборах відсторонюють тих кандидатів, які є справжніми конкурентами пана Путіна. Це і є частиною дежавю.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG