Доступність посилання

ТОП новини

«Мережа прихильників Путіна (ВВ)» не викликає особливого захоплення у влади


Кремль намагається дистанціюватися від молодіжних рухів, роблячи ставку на робітничий клас
У Москві в четвер влада затримала поблизу посольства США кількох учасників молодіжного флешмобу (швидкої масової акції) на підтримку прем’єр-міністра Володимира Путіна у його намірах балотуватися на березневих президентських виборах у Росії. Акція відбувалася у час, коли Кремль, як зауважують спостерігачі, намагається дистанціюватися від молодіжного руху «Наші» та інших груп у перевиборний час, бо на президентських виборах влада розглядає роль трудівників, робітничого класу Росії, як ключову.

Організатори цього флешмобу в центрі Москви, який, як правило, влаштовується через інтернет, у четвер запевняли, що миттєва акція натовпу прихильників Путіна триватиме не більше ніж 5 хвилин. Врешті, це тривало цілих 10 хвилин, що спонукало поліцію столиці втрутитися і затримати кількох учасників цього флешмобу.

Несанкціонована акція довкола північної частини Садового кільця Москви – від станції метро «Маяковська» і до американського посольства – зібрала молодих активістів, котрі стояли з піднятими вгору руками і вітали водіїв з обох сторін проспекту, закликаючи при цьому голосувати за Володимира Путіна на президентських виборах 4 березня цього року.

Путін ніколи не втручався у моє життя – лідер «Мережі прихильників ВВ»

Цей миттєвий прояв політичних емоцій молодими прихильниками Володимира Володимирович (ВВ) Путіна організувала у четвер в центрі російської столиці відносно нова молодіжна група «Мережа прихильників ВВ», котра містить в своїй абревіатурі ім’я та по-батькові російського прем’єр-міністра.

У відео-сприянні акції лідер «мережі Путіна» Володимир Табак, одягнутий у відповідну футболку, пропонує невимушене зізнання того, чому його голос належатиме у березні саме прем’єр-міністру Росії. «Я поважаю Путіна тому, що він ніколи не втручався у моє життя. Ні у 1999-му, ні у 2004-му, ні у 2008-му. Він просто здійснював свою роботу, а я жив своїм життям. Для мене Путін – насамперед, діловий партнер. Він створює умови, а я їх використовую для досягнення успіху. Я маю на увазі чесний шлях до успіху. І я вважаю, що ці умови справді створені, адже у підсумку я успішний».

Володимир Табак закінчив факультет журналістики в Московському державному університеті і відомий як анонімний редактор скандального російського календаря на 2010 рік з майже оголеними студентками факультету журналістики, котрі висловлюють своє захоплення Путіним.

«Мережа прихильників ВВ» стає доповненням до такого пропутінського типу молодіжних груп Росії, як «Наші», «Сталь», «Хрюші проти», які активно агітували за Путіна раніше, підтримуючи його кандидатуру на березневих президентських виборах.

Веб-сайт Gazeta.ru повідомляє, що ці молодіжні групи планують організувати 26 лютого мітинг паралельно з акцією протесту цього ж дня, що її організовують в опозиції представники «Руху за чесні вибори» . «Мережа ВВ», «Наші», «Хрюші проти» також планують ще кілька акцій напередодні голосування 4 березня.

«Наші», безумовно, найбільш досвідчені з цього переліку, котрий тривалий час бачили лояльними союзниками Кремля, де цінують його зв’язок із молодшим поколінням Росії та його здатність здійснити технічну атаку здорового глузду в соціальних мережах. Ці групи в інтернеті стали цінним інструментом, який створює проблеми і незручності, коли конкурентам в опозиції вдалося краще використовувати соціальні мережі і нові ЗМІ для широкого інформування суспільства.

Але разом з тим є ознаки, що Кремль намагається дистанціюватися від «Наших» та інших подібних молодіжних груп, особливо після скандальних викриттів досить суперечливої практики їхніх дій, що їх почали досить прискіпливо висвітлювати у незалежних ЗМІ.

Роль молодіжних груп у реальному житті є незначною – політолог

Цього тижня газети повідомили факти про те, що «Наші» витратили сотні тисяч доларів для організації складних інтернет-схем привабливого зображення в ЗМІ Володимира Путіна та почали брудну наклепницьку кампанію проти ймовірного конкурента і лідера опозиції Олексія Навального.

Відома російська газета «Коммерсант», яку використовує опозиція, заявила що вимагає відкрити кримінальну справу проти прес-секретаря руху «Наші» Крістіни Потупчик та інших людей із «Наших», за спробу організувати DDoS-атак на сайт «Коммерсант» у 2008 році.

Але розчарування Кремля в молодіжних групах може бути й наслідком напруження перед виборами, де голосування трудящого люду, робітничого класу, виглядає для влади як ключове.

Гліб Павловський, політичний аналітик і колишній ідеолог Кремля, висловлює думку, що досить своєрідні молодіжні групи з їхніми ігровими стратегіями, як у четвер на Садовому кільці, відіграють незначну роль у реальному житті столиці. «Всі ці зібрання, ці події не мають нікого на меті – ні виборців, ні країну.Усі прожектори направлені у небеса», – наголосив Павловський в інтерв’ю Gazeta.ru.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG