Доступність посилання

ТОП новини

Лауреатами Шевченківської премії з літератури стали двоє


Лауреатами Шевченківської премії 2012 з літератури стали два письменники: Петро Мідянка за збірку поезій 2010 року «Луйтра в небо» і Володимир Рутківській за історичну трилогію для дітей «Джури» 2007-2010 років.

9 лютого комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка, за підсумками таємного голосування визначив лауреатів цьогорічної Шевченківської премії, – повідомляють агентства новин із посиланням на Дзеркало тижня.

Вручення нагород відбудеться в день народження Тараса Шевченка – 9 березня. Грошова винагорода за премію – 260 тисяч гривень.

Минулорічний лауреат цієї премії з літератури Василь Шкляр після оголошення про його перемогу звернувся до Президента України Віктора Януковича із заявою, у якій висловив побажання: «Прошу врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника».

В оприлюдненому невдовзі потому указі Президента України Василь Шкляр не згаданий. Відтак подальша доля минулорічної премії залишається невідомою.
XS
SM
MD
LG