Доступність посилання

ТОП новини

Київ приймає координаторів Центральноєвропейської ініціативи


Координатори країн-членів Центральноєвропейської ініціативи обговорюють у Києві проекти з розвитку транспорту, туризму та енергетики у регіоні. Про це повідомив український координатор, посол з особливих доручень Андрій Веселовський.

Він назвав такі пріоритети головування України у Центральноєвропейській ініціативі: «Туризм, транспорт і мобільність громадян. Ці три пріоритети є одним цілим по суті. Наша мета у цьому плані – перейняти досвід. Нинішня зустріч буде присвячена запозиченню досвіду країн ЦЄІ: ми хочемо у них навчитися, хочемо залучити інвестиції».

За словами Веселовського, координатори деталізують програми зустрічі лідерів країн-членів на засіданнях, присвячених розвитку туризму та транспорту, а також опрацюють регіональні ініціативи з енергетичної безпеки. Україна розглядає головування в Ініціативі як допоміжний засіб у просуванні євроінтеграційних прагнень та набуття членства в ЄС у майбутньому, – наголосив дипломат.

Центральноєвропейська ініціатива – це регіональне угруповання країн Центральної та Східної Європи та Балканського півострова, утворене на початку 1990-х років. Завдання Ініціативи – налагодження багатосторонньої співпраці у політичній, торговельно-економічній, науковій та культурній сферах; підтримка стабільності та безпеки. Україна розпочала контактувати з цим утворенням 1992 року, а у травні 1996 року стала повноправним членом Ініціативи.
XS
SM
MD
LG